Enne Karusselli tuleb alati Pärlike

 

Möödunud laupäeval peeti  Tabivere rahvamajas traditsioonilist valla laste lauluvõistlust, mida selle sünnist saati Laulupärlikeseks on kutsutud. Sealt lähetatakse alati iga vanuserühma tublim ka  Laulukarusselli maakondlikule voorule.

 

Osalejaid oli Maarja põhikoolist ja Tabivere huvikooli laulustuudiost kokku veerandsada.  

Kõige rohkem oli tänavu 8-10 aastasi lauljaid, 14-16-aastasi aga vaid kaks. Perekondlikel põhjustel ei osalenud oma laululastega  Tabivere gümnaasiumi muusikaõpetaja Triin Saariste, kes juhendatavaid alati klaveril saatnud on. Selles osas tuli laululastele appi Vladimir Karjalainen, Maarja-Magdaleena segakoori ja meesansambli kontsertmeister.    Mõned võistlejad kasutasid ka fonogrammisaadet.

Lauljaid juhendasid  Tabivere huvikooli ja Maarja põhikooli õpetaja Liia Koorts ning huvikooli  laulustuudio õpetaja Kadri Savva.

Žürii oli üksmeelne 

Žüriil koosseisus Tabivere vallavanem Aare Aunap, gümnaasiumi direktor Piret Siivelt ja sama kooli 9. klassi õpilane Artur Aunap oli seekord ülesanne selgitada välja iga vanuserühma parim ja otsustada, kes kolmest nooremast vanuserühmast ehk kuni 13- aastastest tuleval pühapäeval Põltsamaale maakondlikule Laulukarussellile pääseb. Teatavasti on tänavu ka ETV Laulukarusselli aasta ja järelikult tuleb Põltsamaa žüriil seegi otsus langetada, keda meie maakonnast sinna võistlema saata.

Tabivere gümnaasiumi direktori Piret Siivelti sõnul žüriil palju vaielda ei tulnud, kõige puhtamalt laulnud lapsed eristas hindajate kõrv suurema vaevata. “Otsuse tegime muidugi eelkõige nooditäpsust silmas pidades, aga noortelt solistidelt oleks oodanud siiski rohkem emotsionaalsust, tuntavat suhet lauldavasse. Aga kindlasti tuleb julgus ja ilmekus koos suurema lavakogemusega, nii noorelt pole seda ju veel kusagilt võtta,” lisas ta.

Sõna on vanal tegijal

“Sellist olukorda, nagu tuli ette mõne aasta eest, kui ühes vanuserühmas oli kaks-kolm väga hea häälega ja täpset lauljat, kelle vahel žüriil raske valida oli, nüüd ei tekkinud, seepärast olime ka otsuseid langetades üsna ühel nõul. N-ö möödalaulmist oli mõne esineja puhul ka pisut kuulda, aga see võib teinekord ka esinemisnärvist tulla. On täiesti võimalik, et harjutades läks mõnel lapsel tunduvalt paremini,” rääkis Artur Aunap, tõeline Laulupärlikese veteran, kes võistlusel põlvepikkusest saati kaasa löönud ja  enamasti ka võidupärja pälvinud.

“Mul oli väga hea meel nelja-aastase Grete Anieri üle, kes laulustuudios Kadri Savva käe all harjutab. Ta esitas oma “Sinilille”-laulu väga kenasti ja armsalt. Kohe soe tunne tuli südamesse,” tunnistas Artur. Tema kinnitusel oli väga sümpaatne ka publiku lemmikuks hääletatud Marjana Tšaikina esinemine.

Tabivere Laulukarusselli 2012 ametlikud tulemused on aga järgmised. 3-7-aastaste lauljate hulgas tunnistati parimaks Anette-Jasmin Ansip lauluga “Sulle, emake”. Tema õppis laulu selgeks kodus ema käe all, pisut aitas tal esinemist lihvida Liia Koorts. 8-10-aastastest võitis Mari-Liis Kirs (“Tuhanded kodud”, juhendaja Kadri Savva), 11-13-aastastest Kalmer Kukk (“Suhkrutükk”, juhendaja Liia Koorts) ja 14-16-aastatest Leho Laurend (Õnne hoidma peab”, juhendaja Liia Koorts).

Kolmekesi maakonnavooru

Publiku lemmikuks valiti Marjana Tšaikina lauluga “Nagu muinasjutt”, žüriile jäi positiivselt kõrva ka Karina Agnes Raudkatsi lauldud “Imeline aas”. Anette-Jasmin, Mari-Liis ja Kalmer lähetati ka Põltsamaal peetavale maakonna lauluvõistlusele, suuremad enam sellele “karussellile” ei mahu.

Kahel korral Tabivere Laulupärlikese ajaloos on siit maakonnavooru saadetud laululaps ka ETV Laulukarussellile  pääsenud. 2008. aastal sai selle tunnustuse ja seikluse osaliseks Artur Aunap, 2010. aastal Neidi Kull.

i

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus