Enköpinglaste visiidid Jõgevamaale tugevdavad koostöösidemeid

Esmaspäeva õhtupoolikul külastas Jõgeva maavalitsust ja kohtus maavanem Aivar Kokaga (pildil paremal) Rootsi ettevõtja Hakan Karlsson (paremalt teine) – mees, kes pani 20 aasta eest aluse Jõgevamaa ja Enköpingi kommuuni sõprussuhetele ja koostööle.

Kokku üle kümne korra Eestit külastanud Karlsson tuli seekord siia koos perega, pildil vasemal on tema abikaasa Paula Krabu ja ämm Piret Krabu.

Hakan Karlsson ütles, et tal on väga hea meel olnud jälgida Jõgeva maakonna kiiret  majanduslikku arengut kahe aastakümne jooksul. Kui 15 aastat tagasi tegeles tema eestvõttel Enköpingis asutatud ja tegutsev organisatsioon Enköping-Jõgeva Näringsliv Ideell Förening n-ö humanitaarabi vahendamisega Rootsist Jõgevamaale, siis viimati oli käsil projekt, mille käigus Jõgevamaa erinevate firmade töötajad käisid Enköpingis omal alal uusi kogemusi saamas.

Kahe riigi sõpruspiirkonna ametlikud ja kultuurialased suhted saavad uut hoogu järgmisel nädalavahetusel, kui Jõgevamaal peetakse Kalevipoja Kala- ja Veefestivali raames ka Enköpingi päevi.

Enköpingi ametlikku delegatsiooni juhivad linnapea Anna Wiklund, aselinnapea Anneli Djurklou ja rahvusvaheliste suhete osakonna juhataja Staffan Wiber. Sealse muusikakooli 16-liikmeline noorte keel- ja puhkpilliorkester, kolm lauljat ja kuus tantsijat esinevad festivali avapeol 15. augustil kell 20 Mustvee kultuurikeskuse pargis ning koos Jõgevamaa isetegevuslastega 16. augustil Kasepääl kell 13 algaval rahvapeol.

ANDRES LOORAND

blog comments powered by Disqus