Enim PRIA toetusi sai Perevara

PRIA pressiesindaja Taavi Linnamägi teatas Vooremaale, et AS Perevara on saanud mullu toetust 11 522 283,72, OÜ Sadala Agro 8 279 487,35, Puurmani Põllumajandusühist 5 743 932,08, Laiuse  Põllumajanduse Osaühing 5 557 968,37 ja Torma Põllumajandusosaühing 5 067 656,80 krooni. Kõnealused summad koosnevad nii ühtseks pindalatoetuseks kui ka veisetoetuseks eraldatud rahadest. AS Perevara kuulub ka PRIA-lt raha saanud Eesti ettevõtete esikümnesse, millega seoses firmajuht Alo Teder kommenteerib põllumajandusfirma käekäiku 19. märtsi Tartu Postimehes.

PRIA ja Jõgevamaa põllumeeste koostöö kohta avaldas arvamust Torma Põllumajandusosaühingu juhataja Ahto Vili. “Ilma toetuseta ei saa põllumajandustootmist arendada. Torma POÜ-l on PRIA rahadest palju kasu olnud kaasaegse piimatootmise rajamisel. Mõistagi on vajalik ka kontrollida, kuidas põllumehed nendele eraldatud rahasid kulutavad, kuid objektiivse ülevaate saamine eeldab ka kontrollijate pädevust põllumajandustootmises,” lausus ettevõtja, kes on tunnistatud Eesti parimaks piimakarja kasvatajaks.

Puurmani Põllumajandusühistus on PRIA-st saadud toetused võimaldanud teha investeeringuid nii piimatootmisele kui ka teraviljakasvatusele. “Arvestades üldist elukalliduse tõusu, oleksid aga investeeringute tagajärjed märksa paremad siis, kui tootjale piima eest senisest kõrgemat hinda makstaks. Praegu on piima hind Eestis märksa madalam kui paljudes Euroopa Liidu riikides, ” ütles põllumajandusfirma juhataja Arvi Kink.

Jõgevamaal töötav PRIA vaneminspektor Liia Lust märkis, et praegu on PRIA-l teoksil investeeringukontrollide teostamine toetuse taotlejate juures. “Ühtlasi oleme ka uue Maaelu arengukava meetmete avanemise ootel, ” ütles ta. Liia Lusti sõnul on Jõgevamaal PRIA-st toetust saanud ka alternatiivse põllumajandustootmisega tegelejad, näiteks Kalatalu Härjanurmes.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus