Endla ja Tapiku küla vaheline tee võidakse taastada

Jõgeva vallas asuv Endla küla ja Pajusi vallas paiknev Tapiku küla on naaberkülad. Pajusi ja Vaimastvere külaseltside esimesel kokkusaamisel oli arutlusel mõte, et omavalitsuste koostöös võiks taastada kahe küla vahelise tee, mis praeguseks on võssa kasvanud. Looduskaitseprobleeme tee taastamisel ei teki, sest Vaimastvere külaseltsi esimehe, Vaimastvere põhikooli direktori Väino Lingi sõnul ei paikne tee Endla Looduskaitsealal.

“Kui tee oleks taastatud, võiksid Tapiku inimesed kergesti tulla Vaimastvere kauplusse. Tapiku lapsed võiksid aga tulevikus hakata õppima Vaimastvere Põhikoolis, sest Pajusi vallas põhikool puudub,” arutles Väino Ling.

“Kohtumisel Pajusi külaseltsiga oli kõneaineks ka külavanemate töö. Pajusi vallas on külavanemad valitud. Vaimastvere kandis on kinnitatud külavanemate statuut ja sügisel korraldame ka külavanemate valimised,” lausus külaseltsi esimees.

Vaimastvere ja Pajusi külaseltside kohtumisel osalesid Pajusi vallavanem Heldur Lääne, Jõgeva vallavanem Saima Kalev ja abivallavanem Vello Lukk.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus