Endises aknatehases valmib nüüd mööbel

Pikad ootejärjekorrad mööbli tellimisel ajendasid Jõgeva ettevõtjat Margo Hunti tegema ise firma, kust saab vajaliku mööblitüki kätte juba paari nädalaga ning kvaliteedi osas järeleandmisi ei tehta.

<span lang=””>

“Mõte sai alguse sellest, kui tahtsin endale mööblit tellida ja mulle öeldi, et pean kaheksa nädalat ootama. See ei ole normaalne. Peab ju saama kuidagi kiiremini ja selline ooteaeg näitab, et Eestis ikkagi nõudlust on,” rääkis kaks kuud tagasi loodud ettevõtte Jõgeva mööbel OÜ omanik Margo Hunt, kellele kuuluvad veel Jõgeva linnas tegutsevad toidukohad Huntfood ja Saksa Pubi.

Juba järgmisest nädalast on Painkülas aknatehase SeiCom endises tootmishoones avatud mööblitehas ja salong, kus valmistatakse köögi-, vannitoa-, garderoobi- ja kontorimööblit ning võetakse vastu ka eritellimusi.

“Pakume terviklikke lahendusi alates pinna mõõtmisest kuni paigalduseni. Köögimööblile pakume soovi korral juurde ka tehnika,” rääkis ettevõtte omanik. Esimesed mööblitükid on juba tellitud ning valmiski tehtud. 

Salong, tootmine ning korralik ladu

Põhirõhk pannakse uues ettevõttes siiski köögimööbli valmistamisele. Plaan on hakata tegema ka valmismööblit. “Paneme kokku erinevas värvivalikus köögimööblit, mis sobib täiesti tavalisse korrusmaja korterisse. Selge on see, et eritellimustoodang on tüüpmööblist oluliselt kallim ja me tahame pakkuda oma klientidele mööblit taskukohaste hindadega,” selgitas Hunt, lisades, et plaanis on hakata pakkuma ostjaile ka järelmaksuvõimalust.

Ettevõtte juht rääkis, et kasutab neljasajaruutmeetrise tehasepinna võimalikult ökonoomselt ära. “Siin saab meil olema kontor, salong, tootmine ning ka ladu. Püüan kindlasti hoida võimalikult head laoseisu ja varume endale siia kindlasti ka korraliku valiku manuseid. Seda vajadust mõistsin jälle tänu oma kogemusele, kui läksin poodi kapi ustele käepidemeid ostma ning mulle öeldi, et neid tuleb mitu nädalat oodata,” rääkis Hunt, tunnistades, et on kärsitu loomuga ning just see ongi ajendanud teda ettevõtteid looma ja neisse investeerima. 

Vajatakse veel paari kuldsete kätega töötajat

Jõgeva mööbel OÜ pakub hetkel tööd kolmele inimesele, kuid plaanis on juurde võtta veel vähemalt kaks töötajat. “Tööjõu leidmine on siinkandis probleem,” nentis Hunt, rõhutades, et soovib kuldsete kätega mehed Soomest uuesti kodumaale tagasi tuua. “Pakume konkurentsivõimelist palka,” lubas ta.

Firmaomanikul endal mööblitootmise kogemus puudub, kuid tal on olnud head nõuandjad, üks neist kompanjon Imre Asman, kel on sellel alal pikaajalised kogemused. Asmani töökojas kasutatakse mööbli värvimiseks spetsiaalset kambrit. “Just seetõttu tulebki palgata pädevad inimesed ning õpin seda tööd kõrvalt ka ise,” ütles Margo Hunt.

Talle ja personalile tehti ka tööpinkide soetamisel korralik koolitus. Praegu on neil olemas saag, puurpingid ning kantimismasin. “Eks väikeettevõtjad kandivad tänaselgi päeval veel triikrauaga, kuid arvan, et investeering spetsiaalsesse masinasse kiirendab oluliselt meie töötempot.”

Ettevõtte omanik on veendunud, et turu leidmine ja firma  jätkusuutlikkus on ikkagi eelkõige  tema kätes. “Tuleb leida see turg. Me ei pea ju tegema mööblit ainult kohalikele, isegi mitte ainult Eestisse,” märkis ta ning lisas, et mõelda tuleb suurelt.

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus