Enamik vajalikust kõrvitsast tuleb Felixile Rehemäelt

Tänavu suvel kasvatab Tapikul tegutsev Rehemäe talu Põltsamaa Felixile märkimisväärse osa vajaminevatest kõrvitsatest. See kasvab talus enam kui kuuel hektaril.

Rehemäe perenaine Viivi Liias ütles, et kõrvits on tänavu ilus ja saak peaks tulema hea.

16. juulist koristab Rehemäe talu suvikõrvitsat, mida on kokku kasvamas pooleteisel hektaril. Nende põllusaadustega varustab Felixit ainult Rehemäe talu. Kokku tuleb varuda Felixile 60 tonni suvikõrvitsat. Seda kasutatakse grillsalati valmistamisel, mis läheb ekspordiks Rootsi ja Soome.

Kartul kasvab Rehemäe talus 17 hektaril, millest osa on metssead juba üles jõudnud võtta. Nad võtavad kõige paremaid sorte,” tõdes Rehemäe perenaine. Mullu läks Tapiku kartulist metsanotsude kõhtu neli hektarit kartulit.

Rehemäe talu müüb enamiku oma toodangust Felixisse, ainult kevadised maasikad viiakse hulgiostjale, talu ise nende turustamisega vaeva nägema ei pea.

Perenaine peab Felixit väga heaks partneriks, sest ettevõte on üsna lähedal. Rehemäe laost Felixi lattu jõuab auto paarikümne minutiga.

Peres on seitse tööealist inimest, enamik neist Räpina aianduskooli haridusega. Kogu töö tehaksegi ära enamasti oma perega, tänavu on palgatud vaid kaks abilist.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus