Enam kui pooled meie maakonna laulu- ja tantsupeolistest on jõudnud Tallinna

 

Neljapäeva õhtuks on Tallinna jõudnud üle kuuesaja Jõgevamaa laulja ning tantsija ja muusiku, kes osalevad XXVI laulu– ja XIX tantsupeol.

Neljapäeva hommikuks on pealinna jõudnud Jõgevamaa rahvatantsijad, päeva vältel saabuvad liikumis- ja võimlemisrühmade liikmed ja rahvamuusikud. “See teeb kokku 506 kultuuritegijat. Täna õhtuks tulevad kohale ka meeskoor Mehis Jõgevalt, Põltsamaa valla Kamari Haridusseltsi naiskoor ja kammerorkester Põltsamaalt. Nii on meie maakonna kultuuritegijaid kultuurielu suursündmuse eelses Tallinnas juba üle kuuesaja. Reedel on vastav arv jõudmas tuhande ühesajani,” teatas laulu- ja tantsupeo Jõgevamaa kuraator Pille Tutt.

“Jõgevamaa peoliste esimesed päevad Tallinnas on möödunud töises, asjalikus ja optimistlikus meeleolus. Professionaalsel tasemel töötavad majutuspaikade komandandid ja kogu teenindav personal. Meditsiiniabi annab vajaduse korral arst Reet Viigimaa, kes on ühtlasi toeks, et reipuse ja vastupidavus püsikisid,” lisas ta.    

Laupäeval saabub Tallinna Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev, kes on peorongkäigus maakonna kolonni esiridades. “Rongkäigust võtavad osa ka kõikide omavalitsuste juhtkondade esindajad,”  kinnitas Pille Tutt.  

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus