EMT Rullituuril on sõidetud kolm etappi

Mai lõpus alanud tänavune EMT Rullituur jätkus ülemöödunud pühapäeval sõidetud Viitna Rullimaratoni ning sel laupäeval läbitud Tabasalu Rullimaratoniga. Avaetapi võitnud adaverelane Marten Liiv sai Viitnas kolmanda ning Tabasalus teise koha.

8. juunil toimunud Viitna Rullimaratonil (41,6 km) sõitsid juba kolmandal ringil teistelt eest ära pealinlased Kert Kespaik ja Kaspar Kaljuvee. Finišis edestas Keskpaik oma nooremat tiimikaaslast Albe Team/Bont rulluisumeeskonnast 0,25 sekundiga. Kaheksaringilise võistluse kolmandana lõpetanud Marten Liiv kaotas võitjale 56,89 sekundiga, järgnevad juba ligi nelja minutiga. Teistest adaverelastest olid Aleks Luik 12. ja Mart Markus 15. Naistest edestas avaetapil Saskia Alusalule kaotanud venelanna Jevgenia Radionik Viitnas järgnevaid rohkem kui minutiga. Teise koha sai Enel Kõrva, kolmandana lõpetas Diana Kaareste. Adaverelastest oli parim kaheksandana lõpetanud Sandra Alusalu. Poolmaratonis sai Kermo Voitka kolmanda ning Tuuli Vaher kaheksanda koha.

Sel laupäeval sõidetud Tabasalu Rullimaratonil (40 km) võttis meestest taas võidu Kert Kespaik. Lõpujoonel edestas ta järgnenud viiemehelist gruppi minuti ja 24 sekundiga. Marten Liiv lõpetas teisena, talle vaid 0,05 sekundit kaotanud lätlane Maksim Visotsky oli kolmas. Mart Markus lõpetas neljandana ning Aleks Luik seitsmendana. Naistest võitis esikoha Enel Kõrva, Jevgenia Radionik kaotas talle 0,1 ja Diana Kaareste 0,18 sekundiga. Adavere uisutajatest oli Mariin Sarap parimana neljateistkümnes. Poolmaratonis mahtusid esikuuikusse neli lätlast ja kaks adaverelast. Esikoha võttis lätlane Krisjanis Ceplis, Kermo Voitka oli teine ja Tuuli Vaher kuues.

Kolme rulluisumaratoni järel on üldkokkuvõttes 2999 punktiga tabeli tipus Kert Keskpaik, tuuri mullune võitja Marten Liiv kaotab talle 29 punktiga. Järgnevad Kaspar Kaljuvee, Maksim Visotsky, Mart Markus, Aleks Luik jt. Naistest on kokkuvõttes esikolmikus Jevgenia Radionik, Enel Kõrva ja Diana Kaareste. Adaverelastest on Marleen Sarap kokkuvõttes 14., Sandra Alusalu 17. ning Mariin Sarap 18. Tuuri esimese etapi võitnud, kuid järgmistel mitte osalenud Saskia Alusalu on kokkuvõttes 29. kohal. Vähemalt ühel etapil on siiani tulemuse kirja saanud 157 meest ja 41 naist.

Järgmised EMT Rullituuri etapid sõidetakse juba juulikuus. 6. juulil on kavas Pärnu ning 27. juulil Jõhvi Rullimaraton.

i

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus