Emadepäeva vastuvõtt kultuurikeskuses

Uksel ulatatud lilleõis ning Reine Koppeli südamlikud kevadlaulud aitasid luua peopäevameeleolu, ehkki tegelik emadepäev seisis alles ees. Et aga sellel päeval ollakse oma pere ja lähedaste keskel, valiti emadele austuse avaldamiseks ja omavaheliseks mõnusaks koosolemiseks just selline eelne aeg.

Kohalik riigikogulane Mai Treial ei tutvustanud seekord seadusi ja Riigikogu tööd ega oodanud vastamiseks küsimusi, vaid kõneles hoopis õnnest, õnnehaldjatest, sellest, kuidas õnne mitut moodi vaadelda võib ning mismoodi erinevad inimesed seda enda jaoks ära seletada on püüdnud.

Sama teemat arendas edasi maavalitsuse lastekaitse peaspetsialist Imbi Jäger, kellel igapäevatöös palju pereprobleemidega tegelda tuleb. Ta kõneles ka emadepäeva algusest ning selle tähistamise tavadest mitmetes maades, kõige enam aga siiski sellest, kui vajalik on jagada üksteisega soojust ja südamlikkust.

Ühises teelauas vahetati mõtteid ja elukogemusi, kõneldi kõigest ilusast. Meenutati lapsepõlve- ja noorusaegade meeldejäävaid hetki ning kuulati veelgi Reine Koppeli helgeid ja helli laule.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus