Emadeklubi korraldab talgud

Eeloleval pühapäeval, 21. juulil korraldab Põltsamaa Emadeklubi Sõpruse pargi kõrval Lillevere keskuse korterelamute juures asuval laste mänguväljakul korrastustalgud. Talgujuhi Annika Kallasmaa sõnul korraldavad nad talgud just praegu seetõttu, et on puhkuste aeg ning inimestel rohkem aega. Kallasmaa ei karda, et talgulisi piisavalt kokku ei tule. Väikeste laste emad-isad on üldiselt siiski kohal. Samas on nii, et igal pool ei pruugi ka mais korraldatava “Teeme ära!” raames piisavalt inimesi kokku tulla.

Talgute käigus plaanitakse läbi kaevata mänguväljaku alune liivane pind, millest rohi kipub kohati läbi kasvama. Kaalukiigel vajab väljavahetamist üks tugipost. Uute atraktsioonidena plaanitakse mänguväljakule panna astumispostid ja poomid. Ka mõned ronimiskeskuse ja liumäe tugipostid vajavad väljavahetamist. Mänguväljaku jaoks valmistatud prügikast ootab samuti oma kohta. Kallasmaa sõnul tahavad nad talgute käigus ära parandada mänguväljaku lagunenud atraktsioonide osad ning anda väljakule kaunima ilme. Et talgute käigus tuleb teha ka meesterahva oskusi ja jõudu vajavaid töid, siis loodavad emad, et vähemalt osa nende kaasadest samuti talgutel kaasa lööb.

Kallasmaa sõnul nad tavapäraselt talgute juurde kuuluvat ühist supisöömist ei  plaani, kuid magusamat jooki ja puuvilju selleks puhuks siiski varuvad, sest emade-isadega tulevad ju kaasa ka lapsed.

Annika Kallasmaa vahetab varsti küll elukohta, kuid tema uus kodu ei asu praegusest kuigi kaugel. Lillevere keskuse laste mänguväljaku rajamise idee autori ja initsiaatorina lubab ta sellel ka edaspidi silma peal hoida ning mänguväljaku korrashoidmisel nõu ja jõuga abiks olla.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus