“Elutöö” sai eripreemia

Teeneka dokumentalisti Peep Puksi juhitud ?ürii pidas “Elutööd” heaks näiteks sellest, kuidas oskusliku montaa?iga (aga selle töö laskis Ants Paju ära teha professionaalsetel monteerijatel Karmo Kaasikul ja Villem Tammarul) on võimalik kunstipäraselt jäädvustada ühe inimese elutöö üht olulist tasandit. Kiideti ka Ellar Sügiste korrektset operaatoritööd ja Juhan Suitsu muusikalist kujundust. Kuigi film leidis tunnustamist ühe eesti kultuurilukku kuuluva sündmuse jäädvustuse ja Jõgevamaa elu kroonikana, peeti seda siiski amatöörfilmi jaoks pisut pikaks.

Üleriigilise amatöörfilmide festivali peapreemia pälvis Tallinna Ülikooli filmitudengi Kullar Viimne “Jumalaga”, mis mullustel Theodor Lutsu filmipäevadel Palamusel mäletatavasti parimaks tõsielufilmiks tunnistati. Ka I koha ja parima mängufilmi rändauhinna saanud Asko Kase “Kooma” on Lutsu filmipäevade publikule tuttav teos: Palamusel pälvis Kase selle filmi eest Eesti Filmi Sihtasutuse 10 000 kroonise noore re?issööri stipendiumi.

Mis aga “Elutöösse” puutub, siis seda on kultuurilehe Sirp viimases, 29. aprilli numbris retsenseerinud Olev Remsu, kes viibis filmi 12. aprillil toimunud esilinastusel Kinomajas. Üldiselt annab Remsu filmile kõrge hinnangu, juhtides siiski tähelepanu sellele, et kirjade järgi rahvusvahelist graniitskulptuuri festivali käsitlevas filmis pole portreteeritud festivalil osalenud kiviraidureid-skulptoreid. Küll aga peab Remsu suurema osa ekraaniajast hõivavat Ants Paju eksponeerimist väärivaks ja pilku paeluvaks avalikuks esinejaks.

RIINA MÄGI

 

 

blog comments powered by Disqus