Elutoamööbel vali targalt

SISUTURUNDUS

Elutoamööbli valimine algab elutoa funktsiooni määratlemisest. Nii palju kui on erinevaid peresid, on sellel ruumil ka erinevaid funktsioone: külaliste võõrustamiseks mõeldud tuba, meelelahutuskeskus, hubane puhkenurk või ka magamistuba, köök ja elutuba kolm ühes. Kindel on sedavõrd erinevate ülesannete juures see, et alati ei saa paika panna universaalset ostunimekirja, vaid mööblit valides tuleb lähtuda just enda vajadustest ja soovidest.

Pilkupüüdvaim sisustuselement sinu elutoas on …

Kuigi iga elutuba on individuaalne ja omapärane, siis on ka üldiseid põhimõtteid, mis on abiks praktiliselt igas elutoas. Näiteks sobib igasse elutuppa kindlasti tähelepanu püüdev mööblitükk, kunstitaies või muu sisustuselement. Ühele kesksele sisustuselemendile toetudes saab paika panna ka ülejäänud kujunduse ning sellisel moel on tulemus ühtne ja stiilne. Mis võiks aga olla selleks pilkupüüdvaks sisustusesemeks?

Kui elutuba peab täitma ka söögitoa rolli, võib selleks olla näiteks massiivne ja uhke söögilaud. Kui tegu on aga pigem meelelahutuskeskusega, siis sobivad pilgupüüdjaks korralik televiisor ning disainiauhinda väärt kõlarid.

Lihtsalt puhkenurgale võib ideaalseks lahenduseks olla aga kaunis foto puhkusereisilt või fotosessioonilt. Ülejäänud kujundust planeerides võta arvesse keskse sisustuselemendi värve, mustrit ja tooni ning tõenäoliselt saad hea tulemuse.

Samal ajal võiks silma peal hoida ka ülejäänud kodu stiilil. Kui tegu on stiilipuhta palkmajaga (link palkmajade galeriile sisustusweb.ee lehel), mõjuks klaasi ja metalli uhkeldav lahendus pigem veidrana. Samamoodi mõjuks veidrana ka see, kui värskelt valminud südalinna korterisse sisse astudes vaataks vastu XIX sajandist inspiratsiooni saanud luksuslik kulla-karraga disainitud elutuba, mis sobiks pigem mõnda mõisahoonesse.

Anna endale aega ja luba muutusi

Muidugi võib juhtuda, et elutoa reaalne funktsioon kujuneb välja alles kasutamise käigus. Kui kodu sisustamine ootab ees esimest korda, on keeruline välja mõelda, mida osta ja mis oleks targem poodi jätta.

 Sellisel juhul võib alustada elementaarsetest asjadest: diivan, tugitoolid ja kohvilaud. Tumbasid, lisalauakesi ja muudki saab alati hankida jooksvalt, kui on tekkinud esmene järele tegelik vajadus. Selle asemel, et ebavajalikku etteruttavalt valmis kuhjata, võid pigem ühel hetkel Kaup24.ee e-poodi pilgu heita ning soovitu otse koju tellida.

Mõõda üle ruumid ja sissepääsud

Enne aga kui midagi üldse tellima või ostma hakkad, on vaja veenduda ka selles, et kõik plaanitu kenasti ära mahub. Mõõdulint ning paber-pliiats on planeerimisel suureks abimeheks. Selliselt saab paika panna selle, mis suuruses diivan tuppa sobib, kui lai laud veel ukseavast läbi mahub ning ega kapp elutoa jaoks liiga kõrgeks ei jää.

Mööbliesemete ruumi paigutamine

Lisaks mõõtude ülesmärkimisele on soovitatav toaplaan ka üles joonistada. Selleks võib kasutada nii tavalist ruudulist paberit kui ka mõnda internetis leiduvat programmi. Kui aga elutuba on täiesti tühi ning paberil kujutatust sinu jaoks ei piisa, võta kätte teibirull ning märgi põrandale paigutatavate esemete piirjooned. Selliselt saad olla kindel, kui palju ruumi mingi ese võtab ning kohe on näha ka see, kas elutuppa jääb piisavalt ruumi ka liikumiseks.

Elutoa ja sinna kuuluva mööbli juures on kõige olulisem, et valitud elutoamööbel meeldiks just sulle ning vastaks sinu soovidele ja vajadustele. Ülaltoodust võid leida häid ideid ja mõtteid, kuid usalda ka iseennast. Võib öelda, et kui sisustad elutoa selliselt, et see toetab just sinu isikupära, on tulemuseks ruum, kus sa armastad aega veeta nii omaette kui ka koos sõprade ja perega.

Tutvu Kaup24.ee e-poe elutoamööbli valikuga sellelt lingilt.

Kaup24.ee – säästa aega ja raha.

blog comments powered by Disqus