Elukaare juhiks määrati Heli Raevald

Elukaare nõukogu määras alates käesoleva aasta veebruarist sotsiaalkeskuse Elukaar juhiks Heli Raevaldi, kes töötas sellel ametikohal ka aastatel 2008 – 2011.

Jõgeva linnapea Aare Olgo põhjendas Raevaldi uuesti Elukaare juhatajaks nimetamist sellega, et viimane sai oma tööga hästi hakkama, ning tõdes, et taastati endine olukord.

“Vastavalt seadusele, kinnitatakse äriühingu juhatuse liige ametisse kolmeks aastaks,” lisas Olgo. Ta ütles, et seadus ei nõua juhataja ametikoha täitmiseks avaliku konkursi väljakuulutamist. 

Eelmise juhataja leping lõppes

Olgo kinnitusel arenes Elukaar Raevaldi juhtimisel jõudsalt, kuid tõdes ka, et ajal, mil asutust juhtis Toomas Klaarman, ei juhtunud seal samuti midagi hirmuäratavat. “Ei olnud

põhjust paluda Klaarmani edasi ametisse jääda, lisas ta.

Elukaare endise juhataja Toomas Klaarmani kolmeaastane tööleping lõppes tänavu veebruari algul ja asutuse nõukogu ei teinud talle ettepanekut jätkata.

Linnapea Aare Olgo käis Elukaare inimestega hiljuti kohtumas ning väitis, et suurt vastuseisu ta seal ei kohanud.

2011. aastal saatis Heli Raevald enne oma kolmeaastase töölepingu lõppemist nõukogu esimehele Meelis Pauklinile elektronkirja, kinnitades soovi Elukaare juhatajana tööd jätkata. Pauklin oli sotsiaalkeskuse nõukogu liige ka 2008. aastal, kui Raevald esimest korda juhatajaks kandideeris ja valituks osutus. 

Ei hääletanud Reformierakonnale vajaliku eelnõu poolt

Vooremaa kirjutas 2011. aasta veebruaris, et Elukaare nõukogu Reformierakonda kuuluv esimees Meelis Pauklin pidas tookord nõu ka Jõgeva linnavalitsuse kui sotsiaalkeskuse Elukaar omanikuga ja otsustas välja kuulutada konkursi.

Osales kaheksa kandidaati. Lõppvoorus valis nõukogu kahest tugevast kandidaadist – Heli Raevaldist ja Toomas Klaarmanist  – viimase. Kuigi kõrghariduse olemasolu oli konkursi tingimustes soovitav, mitte nõutav tingimus, mõjutas mõneti valikut ka Toomas Klaarmani kõrgharidus, mis Heli Raevaldil puudub. Klaarmanil on kogemused Jõgeva spordikeskuse Virtus juhtimisel,” rääkis Pauklin 2011. aasta veebruaris Vooremaale.

Sotsiaalkeskuse Elukaar nõukogu eelmine esimees ja Jõgeva linnavolikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Aare Olgo ütles tookord, et Raevald tuli oma tööga sotsiaalkeskuse juhatajana väga hästi toime, mida on korduvalt kinnitanud ka nõukogu esimees Meelis Pauklin.

“Linnavolikogu esimehena püüdis Pauklin mõjutada Heli Raevaldi hääletama volikogus Reformierakonna üsna ettevalmistamata ja pooltoore seaduseelnõu poolt, mis käsitles Jõgevale riigigümnaasiumi rajamist. Raevald ei läinud sirgeselgse inimesena Reformierakonnaga sobingusse ja ilmselt seetõttu kaotaski töö, tunnistas Olgo 2011. aasta veebruaris.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus