Elmari raadios töötav Erik Henno valis ajakirjanduse uudishimust

Kooliteed alustas Erik Henno Adaveres, kust juhus ta üheksandas klassis ajakirjandusse viis. ?Inimeseõpetuse või perekonnaõpetuse tunnis pidime kirjutama klassile kõne. Mina kirjutasin poliitilise naljakõne, mis klassile meeldis. Saatsin selle Postimehe tolleaegsele noortelisale Jess,? meenutas Erik.

Jessist sai alguse Eriku ajakirjanikutee. Gümnaasiumi ajal jätkas ta ka Jessi kirjutamist, ülikooli ajal oli noormees Sõnumilehe reporter ning ka mõningates teistes väiksemates väljaannetes. Ka Põltsamaa piirkonna ajalehes Vali Uudised on noormehe kaks artiklit ilmavalgust näinud.

Raadiotöö leidis kuulutuse abiga

?Ajakirjandus seepärast, et olen uudishimulik, tahan kõike teada,? rääkis Erik oma kutsevalikust. Samas mainib ta, et väga suurt vahet trükipressil ja raadiol ei ole, ühes töötad häälega, teises pastaka või arvutiga. Praegu kirjutab Erik mõnedes väljaannetes, peamiseks tööks on ikkagi raadio.

?Eestis on palju häid ajakirjanikke, kes raadios, kes teles, lehes või ajakirjas,? kostab Erik. ?Madis Jürgen kirjutab hästi, raadios ja televisioonis meeldib Olaf Suuder.?

Erik on Elmaris häält teinud juba kaks ja pool aastat. Sinna sattus noormees, nagu ka ajakirjandusse, juhuse läbi. Kord maal vanematel külas olles (Erik ise elab Tartus ? B.K.) avastas ta Postimehes kuulutuse, et Elmarisse otsitakse töötajaid.

?Mõtlesin, et saadan ka oma CV, ei võta see ju tükki küljest. Peatoimetaja Andres Panksepp ei saanud seda aga avada, sest see oli teises formaadis ning helistas mulle, et võtku ma oma CV ühes ning tulgu toimetusse. Vestlus kestis üle tunni. Andres võttis mõtlemisaega, lubas helistada,? meenutas Erik.

?Kord, kui ma hääletasin, et Elvasse vanavanemate juurde jõuda ning parajasti oli üks auto peatumas, ta helistaski ning kutsus proovisaateid lindistama,? rääkis noormees.

Et endal ja teistel oleks mõnus kuulata

Erikul olid ka enne Elmarisse asumist raadiotöö kogemused Põltsamaa Vali Raadio noortesaadete toimetajana. Muide, nooremana oli Erik ka aktiivne raadiomängudesse helistaja.

Elmaris meeldib Erikule kõik ? kollektiiv on mõnus ja sõbralik. ?Kahe ja poole aasta jooksul pole meil toimetuses tülisid olnud, kõik on hästi lõbusad ning toredad,? kiitis Erik töökaaslasi.

Üldiselt Elmaris väga palju saateid ei ole. Erik toimetas eelmisel hooajal saadet ?Kõik müügiks!?, algul koos Taivo Nigoliga, hiljem üksi.

?Eriti tahaks tuua välja suvise saatesarja ?Tähetee?. Seda saadet on huvitav ise teha, kuid ka teiste tehtut on hea kuulata. Ei saa lühikese, umbes kümneminutilise intervjuu käigus teisest inimesest pilti, selle saate puhul võimaldas formaat süüvida sügavamale,? kostis Erik.

Eelmisel aastal tegi Erik portreesaate Jaagup Kreemist. ?Sellel suvel intervjueerisin kaht isiklikku lemmikut Tõnu Raadikut ja Lauri Saatpalu,? rääkis ajakirjanik.

Muusika saadab Erikut ööpäev läbi. ?Ma ei kuula muusikat lõõgastumise pärast. Kuulad head muusikat, sest see on lihtsalt hea. Varem kuulasin rohkem brit-pop?i, nüüd meeldib üha rohkem kaasaegne jazz,? ütles Erik ning tunnistas, et muusikata on ka raske magama jääda. Eesti muusikast kuulab ta meelsasti lisaks Saatpalule ja Raadikule ka näiteks Tättet, Jääboilerit – ühesõnaga paljusid.

Tihti, kui soovisaadetesse helistajad pakuvad Erikule võimalust valida tal laul oma maitse järgi, ei jäta noormees seda kasutamata. ?Miks mitte, ega ma ju midagi halba ei soovita, ikka head muusikat,? sõnas ta.

Vaba aega veedab sõpradega

Elmari kodulehe tutvustuses seisab, et Erikule meeldib laule kaasa laulda, ehkki ta nooti ei tunne. Lisaks oma lemmikutele laulab ta kaasa ka neile, kes eriti ei meeldi. ?Kui keegi sunnib mind luuletust pähe õppima, siis ma võin seda päris kaua tuupida. Kui keegi aga selle ette laulaks, siis jääb kiiresti meelde. Ka koolis õpitud valemeid ei mäleta. Selgelt mäletan aga kõiki neid laule, mida lapsena laulsin,? meenutas Erik.

Põhikoolis laulis Erik kuni häälemurdeni koos kolme klassivennaga poisteansamblis, hiljem pole ta laulnud. ?Mulle ei meeldi, kui keegi käsib mul laulda. Ma ei tunne ju nootigi!? tunnistas ta.

Vaba aega Erikul jätkub. Elmaris on kolme- kuni neljatunnised vahetused. ?Tavaliselt olen ma sõpradega koos, vaatan telekat, loen või istun arvuti taga, ühesõnaga klassikalised ajaviited,? kostis Erik. ?Ööklubides käija ma ei ole.?

Erik elab Tartus oma korteris üksi. ?Mis süüa ma ikka teen, kuigi armastan palju süüa. Söömine on üks mõnusamaid tegevusi,? ütles noormees.

Lapsepõlves armastas Erik emaga koos kooke ja torte küpsetada. ?Nüüdseks on see üle läinud,? sõnas ta. ?Nüüd on lihtsam poest liha osta ja seda soojendada. Ega see palju kallim ei ole.?

Erik on maias. ?Seda kartust mul ei ole, et ma paksuks lähen. Võin süüa kõike. Ma ei vaata, mitu kalorit ühes või teises toidus on. See on nii tobe,? oli ta kindel.

?Minu tulevik on tume, sõnas Erik naljatledes, ?Ma olen nii noor, pikk tulevik on alles ees. Jumal teab, mis tuleb.?

Erik pole inimene, kes läheb magama ja mõtleb, mis ta homme teeb, või mis ta kümne aasta pärast teeb. Raadiosse jääks ta kasvõi elu lõpuni, sest tal pole raadiotöö vastu mitte midagi.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus