Elistveres peeti sõbrapäeva

Taimetee ja suupistete kõrvale said Laiuse metskonna ja Vooremaa maastikukaitseala töötajad ning teised loomapargi sõbrad kuulata maakonna keskkonnateenistuse spetsialisti Ene Ilvese ettekannet selle kohta, kuidas Vooremaad kui mitte kogu Põhja-Euroopa, siis vähemasti Eesti ja naaberriikide turistide jaoks veelgi atraktiivsemaks muuta.

Tehti ka ring loomapargis, kus ilvesed ja rebased tänu kenale talveilmale praegu oma talvekasukaid nende tõelises ilus demonstreerida saavad. Nägemata ei jäänud ka karu Karuliina, kes ilmselt juba liiga “tsiviliseeritud” selleks, et talveund magada või sellest puudustki tunda.

“Sõbrapäev on meie jaoks tähtis päev, sest ilma heade sõpradeta jääksime ruttu jänni,” ütles loomapargi projektijuht, Eesti Metsaseltsi esimees Kaupo Ilmet. “Näiteks Laiuse metskonna abi läheb meil vaja alati, kui meil loomade elupaikade piirdeaiad amortiseerumise või tormikahjustuste tõttu parandamist vajavad: sealt saame nii aiaposte kui tööjõudu. Ja tegelikult paikneb loomapark ka Laiuse metskonna maadel.”

Kaupo Ilmeti sõnul murdis sõbrapäeva eelõhtul möllanud järjekordne torm Elistvere pargis taas ühe puu.

“Seekord kukkus see õnneks maha keset ilveseaeda, mitte piirdeaia najale, nii et kiskjate aiast välja pääsemise ohtu ei tekkinud,” ütles Kaupo Ilmet.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus