Elistvere uudised

Ilveseaedikusse on saabumas täiendus

Elistvere loomapargi ilveseaedikus on aeg oma tööd teinud ja paar eakamat looma on manalateele läinud.

RMK Elistvere loomapargi majandusjuht Sirje Saul rääkis, et peagi on Tallinna loomaaiast Elistverre saabumas täiendus noore ilvesepreili näol. “Loodetavasti sobib ta meie poistega toredasti ja juba järgmisel aastal võiks oodata pisiperet.”

VOOREMAA

i

Külastajad on oodatud Elistvere järve äärde

RMK Lõuna-Eesti piirkonna külastusjuhi Malle Orase sõnul on nüüd külastajad oodatud ka Elistvere järve äärde. Sinna viiv laudtee pole tema sõnul küll täies mahus veel uuendatud, kuid tornini pääseb ohutult.

“Vaatetorni lähedus on üsnagi häälekas – kõik pesitsejad kaitsevad innukalt omi valdusi. Tornis viibides saab infotahvlite abil tutvuda meil enam esindatud linnuliikidega ja otsida piltidele vasteid ümbrusest. Ujuvplatvormilt võib jälgida vee-elustikku. Looduses vaikselt liikudes näeb-kuuleb alati midagi põnevat.  Pidevalt vahetuvad looduses ka õitsejad – kevadel sinetas pargialune sinililledest, siis tuli ülaste aeg, nüüd õitseb rikkalikult kõrge maasikas ja varsti võib näha meie pargi iludust – kirju ehk martagoni ehk türgi liiliat (heal lapsel mitu nime!).

Palavuse või vihmasabina eest majja varjule minnes saab fuajees tutvuda hundi elu-oluga ja teisel korrusel looduskeskuse ruumides on üleval näitus aasta lindudest.”

VOOREMAA 

Orvuks jäänud rebasekutsikad kasvavad talitajate hoole all 

RMK Elistvere loomapargi majandusjuhi Sirje Sauli sõnul on loomapargi kevad olnud ehk veidi õnnetu. “Aga loodusel ja elul on omad seadused ja vanasõnagi ütleb, et kel laudas, sel lauda taga. Küllalt eakana ehk siis viieaastasena (rebase eluiga on umbes üheksa aastat) titeootele jäänud ja emaks saanud rebasemamma Juuli suri, kui rebaselapsed olid vaid kolmenädalased,” rääkis Saul.

Nii on kaks orvuks jäänud rebasekutsikat esialgu talitajate hoole all ja külastajad neid kahjuks veel ei näe. Kui kõik hästi läheb, siis suve teisel poolel on  nemadki juba kõiki külastajaid rõõmustamas.

VOOREMAA 

Kaks väikest triibulist notsut

Elistvere metsseapere täienes seekord vaid kahe notsu võrra. Praeguseks lubab metssea-emme oma võsukesi juba ka külastajate ette askeldama ja see on väga vahva vaatepilt.

VOOREMAA 

Elistveres kasvab põdravasikas

Elistvere loomapargiperele valmistab rõõmu põdravasikas, kes toodi loomaparki möödunud aasta lõpus õnnetult surnud põder Tõnu mantlipärijaks. Ema poolt hüljatud põdrake toodi loomaparki Järvamaalt  ja kasvab iga päevaga tugevamaks. Suur tänu Saare valla tublile perele, kelle piimaandjad põdrahakatisele ammeks on.

VOOREMAA 

Saare järve äärest viidi kompostkäimla

Murelik-kurblik uudis on Saare järve äärde puhkust kavandajatele – kahjuks pole enam nõutud “varustuses” populaarne Papi lõkkekoht, kus puhkamiseks ette valmistatud päris suur ala.

RMK Lõuna regiooni külastusjuhi Malle Orase sõnul “ärandati” lõkkekohast kompostkäimla. “Keegi nägi kurja vaeva tõkkepuust mööda saamist takistavaid pakke maha nüsides ja käimlat lammutades-transportides ning naudib nüüd privaatset kehakergendamist. Samal ajal peavad järve ääres puhkajad seni kuidagi hakkama saama, kuni uue käimla soetamiseks-paigaldamiseks vahendid ja võimalused leitakse.” 

Orase kinnitusel on vaatamata nendele ebameeldivatele eranditele enamasti kõik külastajad toredad-hoolivad-viisakalt käituvad ja vaevalt need “tõrvatilgad” oma iseka käitumisega  õnne leiavad.

2010. aastal varastati Kaiu järve äärest vaid mõne nädala kohapeal olnud kompostkäimla. Eelmisel sügisel viidi Tartu külje alt Tiksoja lõkkekohast ära kompostkast. Nende asendamine pole just odav lõbu, vahel läheb päris palju aega, enne kui puhkekoht  jälle nõutud tarvikud saab. 

VOOREMAA 

Elistvere õpperaja taastatud paadisild on ära viidud

RMK Lõuna regiooni külastusjuht Malle Oras sai laupäeva hommikul halva uudise – Elistvere õpperaja taastatud paadisild on “ära ujunud”.

Orase sõnul sai sild taastatud 2012. aasta lõpus koos torni ja kobraste vaatlusplatvormiga. Kuna rada oli (ja kopraraja haru on siiani) taastamiseni suletud, siis käis seal rahvast harva.

Silla kadumine üllatab RMK töötajaid märksa rohkem kui taolised “kingitused” tava-puhkekohtades.  Ja mindud peab olema ikka mööda vett, sest silda ei saa ju süles tassida!

“Saan praktilisest ettevõtjast mõnes mõttes aru: kena sild, aga juurdetoov laudtee pea olematu, aga jätnud siis või kiri, et “…võtan laenuks kasutamisele ja tagastan samasse kohta ja samas seisukorras, kui laudtee valmis”,” lisas Oras.

VOOREMAA

Ööloomapark töötab ka tänavu

9. – 13. juulini on Elistvere loomapark taas avatud kella üheni öösel ja sinna on oodatud kõik, kes soovivad näha, mida teevad loomad öösel. Põnev ja salapärane! Loomapargi töötajad loodavad, et ilmataat selleks ajaks selge taeva annab.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus