Elistvere loomapark kutsub nautima ööprogrammi ja kohvikute päeva

Elistvere loomapargis toimib homsest pühapäevani traditsiooniline ööprogramm. See tähendab, et huvilised saavad jälgida pargi asukate hiliseid toimetusi kuni keskööni välja. Reedel saab loomapargis lisaks ööprogrammile aga teoks ka kohvikute päev.


Kui ööloomaparki on rahvast valgeimate suveööde aegu kutsutud juba üsna mitmel aastal, siis kohvikute päev saab seal teoks esimest korda.

“Kohvikute päeva korraldatakse nüüd juba pea igas külas ja linnas. Ega siis loomapark kehvem saa olla,” ütles Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) Elistvere looduskeskuse teabejuht Elle Mäerand.

Elistvere esimesel kohvikute päeval peaks loomapargi territooriumil plaanide kohaselt tegutsema kuus kohvikut. Kolm kohvikupidajat tuleb Tabivere vallast, täpsemalt Juula külast ja Tabiverest, ülejäänud Tartust (kohvik Anna Edasi), Kääpalt ja Räpinast.

Kohvikud on plaanis sisse seada näiteks loomapargi keskusehoone taha, aida ette, Elistvere mõisa valitsejamaja varemete juurde ning ilvese- ja põdraaia vahelisele puhkealale. Kui vihma sajab, tuleb neis plaanides võib-olla mingeid muudatusi teha.

Kohvikud on plaanis avada kella 14st, ent mõni neist alustab ilmselt hiljem. Tegutsetakse, kuni kaupa jätkub.

“Loodame, et mõni kohvik peab vastu ka ööprogrammi publiku saabumiseni,” sõnas Elle Mäerand.

Tema sõnul saavad kohvikute päeval maiustada ka loomad. Selle eest hoolitsevad loomapargi töötajad ise. Kell 15 pakutakse tervislikke vahepalu metskitsedele ja põhjapõtradele, kell 16 serveeritakse “torti” karule ja kell 17 saab teoks piisonite pidulik õhtusöök.

Nii loomapargi öistele kui päevastele külastajatele olgu öeldud, et metskitseaia juures tasub eriti tähelepanelik olla: võib-olla õnnestub siis näha väikesi tallekesi. Põdral ja põhjapõdral on aga kasvamas uued ilusad ja vägevad sarved.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus