Elistvere loomapargi asukatel käisid külas jõuluvanad

Teadupärast jõuab jõuluvana pühade ajal heade laste kodudesse. Nii ei jätnud Jõulutaat Ukko Lappilainen ka sel aastal Elistvere loomaparki minemata ning koos Jõuluvana Taadu ja teiste väiksemate ja suuremate huvilistega viidigi möödunud kolmapäeval loomadele head-paremat. Vaatamata tuulisele ja jahedale ilmale oli huvilisi, kes koos jõuluvanadega loomi vaatama oli tulnud, üpriski palju.


„See oli jõuluvana Ukko algatus, alguses lubasime nad kõik parki ja me ise suurt sellesse ei sekkunud, aga kuna eelmisel aastal oli karu Karoliina suurem juubel ja nemad avaldasid soovi 26. detsembril tulla, siis tegime eelmisel aasta selle tiiru, et jagasime siis ka teistele loomadele kingitusi,“ rääkis Elistvere loomapargi külastuskeskuse teabejuht Elle Mäerand.

Viiendat korda Elistvere loomaparki loomadele toitu viinud Jõulutaat Ukko Lappilaineni sõnul istuvad jõulude ajal kõik koos ja söövad ning miks mitte siis, kui kõige kiirem jõuluaeg on mööda saanud, tulla ilusasse loodusesse ja ka loomadele jõulutoitu anda.

„Isegi jahimeestel on jõulurahu, siis saamegi loomadele aega pühendada ja neid tervitada, nemad tervitavad meid vastu, täiesti isegi poseerivad, et pildile saada,“ lisas jõuluvana Taadu, kes tegi koos põdraga ka sõbrapilti.

Elistvere loomapargi külastuskeskuse teabejuht Elle Mäerand sõnas, et vaatamiseks valiti loomad, kes on ise atraktiivsemad, võtavad sellest osa ja näitavad end. Näiteks rebastele toitu ei pakutud, sest nemad olid hommikul oma liha juba kätte saanud ning kährikud teevad praegu taliuinakut.

Külastati kitsesid, karu ja põtru, kuid selle päeva kõige tähtsamaks loomaks oli muidugi jõuluvanade lemmikloom – põhjapõder. Lisaks loomade vaatamisele said külastajad teada ka huvitavaid fakte loomapargi asukate kohta. Näiteks ei ole jõuluvanade lemmikloomal talvel ripsmeid, need langevad ära septembris ja aprillis hakkavad uued kasvama.

„Mina ei ole kirjandusest leidnud, et oleks selle kohta kirjutatud, aga põhjapõdrakasvatajad on seda öelnud. Kuigi meil oli põhjapõder tükk aega enne seda, siis me ei olnud nende ripsmete langemist tähele pannud. Ja kui sellest kuulsime, siis arvasime, et meie põhjapõder on juba siinsete tingimustega kohastunud, aga siis nägime, et tõepoolest on nii, et tulevad ära – järsku ei ole enam ja aprillis tulevad uued,“ sõnas Mäerand.

Ka karu Karoliinale, kes tänavu sai 21-aastaseks, laulsid jõuluvanad ja külalised sünnipäevalaulu. „Karoliinaga olime kahevahel, sest ta on siin natukene tukkunud või pesa peal olnud ja talitaja ütleb, et ta iga päev süüa üldse ei võta, aga ta oli eile (teisipäeval – toim.) hakanud seal natukene mööbeldama. Ta on oma vana pesa kõik täiesti üles kraapinud ja hakkab vist uut tegema,“ arvas Elistvere loomapargi külastuskeskuse teabejuht ning lisas, „ta on kuldses keskeas, nelikümmend aastat lubab kirjandus karule, kes teab, kuidas meie Karoliinal läheb.“

DEIVI SUISTE

blog comments powered by Disqus