Elistvere järve ääres asunud paadisild leitud

Juuni keskel Elistvere järve äärest ära viidud paadisilla leidis kalal olnud Margus Voika, kes tõi silla tagasi torni juurde.

Margus Voika rääkis, et oli kalal, kui märkas Amme jõe suudme lähedal kõrkjates kaht palki ja nende vahel lauda. “Mind juhatas sinna jõe suudme lähedale üks vanem kalamees, kes ütles, et seal võib haug näkata. Sõitsime tasakesi kalda äärt mööda ja siis jäidki kõrkjate sees mulle silma palgijupid. Mis need olla võisid, ei saanud tookord aru.

Nägin ka televiisorist saadet, kus räägiti Elistvere järvelt pihta pandud paadisillast. Ikka ei viinud seda kokku kalastades nähtuga. Läks veel veidi aega mööda ja siis tuli äkki pähe, et see võis olla kadunud paadisild. Kohe, kui auto parandusest tagasi sain, võtsin paadi ja läksime naisega vaatama. Oligi sama paadisild,” rääkis mees.

Seejärel teavitas ta politseid ja Elistvere loomaparki oma leiust. Loomapargist paluti tal võimaluse korral paadisild neile ära tuua. Mees saigi pärast tõsiseid pingutusi silla liikuma. “Kui ma sõidan seda teed tavaliselt kümme-viisteist minutit, siis seekord kulus kolm tundi. Tõin paadisilla torni juurde, tema täpset asukohta ma ei teadnud. Kui loomapargis laudtee valmis saab, siis aitan paadisilla õigesse kohta tagasi toimetada,” rääkis leidja.

RMK loodushoiuosakonna Lõuna-Eesti piirkonna külastusjuht Malle Oras ütles, et juunis avastati ja teavitati meedias ning politseiinfos Elistvere järve ääres asunud paadisilla kummalisest “äraujumisest”. “Ja Vooremaas sai lisatud selline repliik teo tegija adressil: “…. aga jätnud siis kasvõi kiri, et  “võtan laenuks kasutamisele ja tagastan samasse kohta ja samas seisukorras laudtee valmimisel …” Võib-olla võetigi siis vaid lõbusõiduks-laenuks, aga jaks väsis enne tagasitoomist,” tõdes Oras.

Igal juhul leidis 24. juulil järvel kalastaja täiesti juhuslikult Amme jõe suudme lähedalt kõrkjatest veidi räsitud kujul paadisilla koos trapi ehk laudteelt sillale viiva kaldteega. Sealt juba edasine suhtlus ja vastutulelik kalastaja jättis oma kalaretke pooleli ning vedas oma jõududega “leiu” meie kaldasse vaatetorni juurde.”

Elistvere loomapark on “leiutasuks” hea inimese perele kinkinud loomapargi külastuse kinkekaardi ja loomapargi meened.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus