Elav osavõtt karikavõistlustest

Maakonna karikavõistlused võrkpallis kujunesid üle ootuste osavõturohkeks. Torma spordihoones toimunud turniiril osales koguni seitse nais- ja kuus meeskonda. Karikavõitjateks krooniti SK Torma Sport naiskond ja Põltsamaa Spordikooli meeskond.


„Selline osavõtjate arv oli ka mulle üllatuseks. Viimastel aastatel pole sellist huvi varem olnudki,” lausus Vooremaale turniiri peakohtunik Aarne Neimann.

Põhjuseks arvas ta olevat tõhusa eeltöö. „Helistasin kõik võistkonnad läbi. Pakkusin välja võistlussüsteemi ja ajakava. See kokkuvõttes ka toimis. Naiskonnad mängisid laupäeva hommikupoole kella kümnest kaheni ja mehed pärast kahest kuueni ning seda kahel väljakul. Tühja ooteaega polnud kellelgi,” selgitas Neimann.

Samuti oli paindlik ka registreerimisaeg. „Kõik, kes tahtsid, said osaleda. Ka võistluspäeval oli võimalik turniiriks üles anda.”

Naiste turniir mängiti karikasüsteemis, kus SK Torma Sport jõudis loositahtel mänguta poolfinaali. Seal alistasid Torma võrkpallurid kindlalt 2:0 Jõgeva/Torma ühendnaiskonna. Teises poolfinaalis oli Avinurme sama tulemusega üle Jõgeva Servi võistkonnast.

Finaal oli finaali vääriline, sest SK Torma Sport sai Avinurmest jagu geimidega 2:1. „Avinurme naiskond oli tugev, samuti ka Mustvee MVG, kellega juba veerandfinaalis kokku mindi,” rääkis Neimann.

SK Torma Sport naiskonnas mängisid: Kady-Kairit Kerve, Liina Annok, Renna Pärlin, Kadi Kask, Piret Nukka, Kadri Lauringson, Riina Lüütsepp, treener Aarne Neimann.

Meestel oli kuus võistkonda jaotatud kahte alagruppi. Esimeses saatis täisedu Põltsamaa Spordikooli meeskonda, kellele järgnesid Põltsamaa Kahur ja SK W-Willem. Teises alagrupis võitis mõlemad mängud Mustvee meeskond. Teise koha saavutas Moreen ja kolmas oli SK Torma Spordiklubi.

Edasi jätkati kohamängudega, kus finaalis oli Põltsamaa Spordikool 2:0 parem Mustveest. Pronksimängus alistas Põltsamaa Kahur sama tulemusega Moreeni. 

Neimanni sõnul oli meeste konkurents veelgi tihedam. „Põltsamaa Spordikool oli teistest võib-olla veidi tugevam, kuid ülejäänud viisik oli küllaltki võrdne.”

Põltsamaa Spordikooli eest mängisid: Ott Pedosk, Rainer Kulp, Sander Kulp, Karl-Joosep Kesküla, Taavi Arula, Karl-Kerdo Ojamaa, Germo Ottender, Arti Hohensee, Marko Uusküla, Oliver Siilbek, treener Toivo Uusna.

Neimann ütles, et üritab klubidega suheldes leida parima variandi ka talvel toimuvateks maakonna meistrivõistlusteks. „Süsteem peab olema selline, et klubid võimalikult palju mänge saaks. See on mängijate soov,” lisas Aarne Neimann.

Jõgevamaa karikavõistlused võrkpallis

Naiskonnad (7)

  1. SK Torma Sport, 2. Avinurme, 3. Jõgeva Serv, 4. Jõgeva/Torma, 5.-7. Spordiklubi MVG, Põltsamaa ja Spordiklubi Mustvee

Meeskonnad (6)

  1. Põltsamaa Spordikool, 2. Mustvee, 3. Põltsamaa Kahur, 4. Moreen, 5. SK Torma Sport, 6. SK W-Willem
  2.  
  3. TIIT LÄÄNE
blog comments powered by Disqus