Ekslinnapea Kulkov pärandas segased rahaasjad

Mustvee linnapea Mati Kepp ütles, et asjaajamist Kulkovilt üle võttes ei olnud tal kohe võimalik kõiki asju tuvastada. “Raamatupidamine oli kolmes arvutis, igaühes eri numbrid. Süsteem oli ühildamata ja arvutispetsialist oli algul väga hädas,? rääkis Kepp.

Nüüd on ilmsiks tulnud palju maksmata arveid, neist kõige ebameeldivama üllatusena tuli alles suvel välja 700 000- kroonine maksuvõlg.

Klaarivad vanu võlgu

“Saime maksuvõlast teada alles siis, kui maksuamet meiega ühendust võttis. Et meil on palju linnaasutusi, siis oli summa ka küllalt suur. Maksuvõlgasid on Mustveel ka varem olnud, väga ebameeldiv oli neid asju tagantjärele klaarida,? tunnistas linnapea.

Tema sõnul lükati rahapuudusel edasi ka Mustvee Vene Gümnaasiumi rekonstrueerimine. “Küllap peame veel laenu võtma, muidu ei tule välja,?  nentis Mati Kepp.

“Pealtnägija” saates kõlas väide, et Kulkov on linnavalitsuse Ego-kaardiga 180 000 krooni eest mitmesugust kaupa ostnud. “Summat ei olnud linna arvele võetud,? ütles praegune linnapea.

Kepp vahetas ametisse asudes välja ka finantsjuhi. “Teadsin, et pean tooma oma meeskonna ja õnneks leidsin hea spetsialisti,? ütles ta.

Käesoleva aasta lõpuks loodab Mustvee linnapea siiski kõik vanad võlad tasuda. “Ehk saame kuidagi nulli, kui veel midagi jääb, siis ilmselt mõned väiksemad summad.?

Ametisse asudes teadis Mati Kepp Mustvee rahaasjade kehva seisu, kuid et olukord nii halb oli, ei osanud ta oodata.

Kulkovi kriminaalasjast oli uus linnapea teadlik. Ka oli ta kursis sellega, et tema eelkäija loobus suvel volikogu mandaadist.

Rahvaliidu Jõgevamaa Ühenduse esimees Urmas Pirk kinnitas Kulkovi lahkumist erakonnast omal soovil tänavu suve lõpul.

Endist linnapead karistati inimröövi katse eest

Keskkriminaalpolitsei ja riigiprokuratuur kinnitasid ETV saates “Pealtnägija”, et Mustvee ekslinnapea Gennadi Kulkov tellis käesoleva aasta kevadel volikogukaaslase palgamõrva.

“2007. aasta mais laekus keskkriminaalpolitseisse info, et Mustvee endine linnapea Gennadi Kulkov plaanib kohaliku ajakirjaniku tapmist, temale kehavigastuste tekitamist ja temalt vabaduse võtmist,” rääkis riigiprokurör Steven-Hristo Evestus “Pealtnägijale”.
Väidetavalt maksis Kulkov palgamõrvarile kahes osas kokku 30 000 krooni, et kõrvaldada kohalik poliitik ja ajakirjanik Fjodor Maspanov, kellega tal tekkis tüli.
Maspanov ütles “Pealtnägijale”, et viimase poole aasta sees on tema elu ja vara kallale kiputud koguni kolm korda.
Esmaspäeval sõlmitud kokkuleppemenetluse järgi kahetses Kulkov tehtut, tunnistas end süüdi inimröövi katses ning pääses aastase tingimisi vangistusega.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus