EKRE uus ministrikandidaat ei pruugi täna selguda

Tänasel Tartus toimuval  EKRE volikogul, mille päevakorras on EKRE auesimehe Arnold Rüütli sõnavõtt, erakonna esimehe Mart Helme ettekanne poliitilisest olukorrast Eestis ning poliitilise avalduse vastuvõtmine, loodetakse leida ametipostilt lahkunud minister Kert Kingo asemele uus ministrikandidaat, mille suhtes lubas peaminister Jüri Ratas jätta ka vetoõiguse.


Endine EKRE volikogu esimees, praegune lihtliige Paul Puustusmaa leidis aga ERRi portaalile antud intervjuus, et see ei pruugi juhtuda, sest seda takistab reglement. “Küll aga ma usun, et homsel istungil seda teemat arutatakse. Ma usun, et räägitakse kandidaatidest. Ma usun, et sealt koorub midagi välja, võib-olla ka mingid juhised keskjuhatuse jaoks. Võimalik ka, et üldine meelsus annab mingisuguse tunnetuse kätte,” lausus Puustusmaa.

Puustusmaa märkis, et erakonna reglement võimaldab küll teemat ka kiiresti päevakorraväliselt arutada, mis eeldaks volikogu koosseisu täiskvalifikatsiooni. “See tähendaks seda, et meil peaks olema volikogu liikmeid selline hulk, mis võimaldaks seda küsimust vastu võtta, aga see on tegelikult puhtfüüsiliselt väheusutav,” hindas Puustusmaa.

Kolmanda põhjusena tõi Puustusmaa välja, et ka volikogu istungi väliselt on võimalik võtta volikogu otsuseid kirjalikult ja kiiresti vastu.

Ministri kangutas ametist valetamine riigikogu kõnepuldist. Ametist lahkunud Kert Kingo tuli veel eile välja väitega, et polegi valetanud ja tema oma ministeerium ehk majandus- ja kommunikatsiooniministeerium töötas talle vastu.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus