Eimas Grupi toodang on 40 protsendi võrra vähenenud

Puurmanis termiliselt puitu töötleva osaühingu Eimas Grupp toodang on tänavu vähenenud 40 protsenti, ettevõte pidi ka töötajaid koondama.

Aasta algul tundus, et kõik lepingud peavad vett. Partnerid ütlesid, et mahud vähenevad 20-25 protsenti, me arvestasime 30 protsendiga,” rääkis Eimas Grupi juht ja omanik Einar Saar.

Mis aasta lõpp toob, seda ettevõtte juht prognoosida ei oska. Saare sõnul kimbutab puidutöötlejaid juba toormepuudus, sest toormemüüjad on juba põhja lastud. Oksavaba materjal, millega tegeleme, tuleb kaubaaluste valmistajatelt. Kaubaaluseid pole vaja, sest kaupa pole. Kui kaubaaluse materjali müüa ei saa, pole ka oksavaba materjali, mida on  kogu materjalist umbes 5-10 protsenti,” rääkis Saar.

Suvel on Eimas Grupil tööd seetõttu, et Soome riik andis oma inimestele eluasemete remontimiseks toetust. Meie kauba tarbija on tavainimene. Kui temal raha pole, siis jätab ta remondi tegemata.”

Küsimus pole Saare sõnul ka kvaliteedis, sest tarbija teab ja usaldab firma toodangut. Küsimus on ikka selles, kas on vaja või ei ole.”

Saare hinnangul on nende firma veel halvemas olukorras kui ehitusmaterjali tootjad, sest termotöödeldud puit on väga spetsiifiline materjal, kaldudes pigem luksuskauba poole.

Eimas Grupil pole võlgu ega ka liisinguid maksta. Halvim, mis meiega juhtuda saab, on see, et peame tootmishoone ette  tabaluku riputama.”

Saar kardab, et kõige raskem aeg tuleb sügisel ja talvel, sest enamik pooleliolevaid ehitisi on selleks ajaks valmis ja tarbimine väheneb veelgi. Kuid rasked ajad tuleb üle elada. Kui läheb kõigil paremini, siis läheb ka meil paremini,” tõdes ta.

Eimas Grupis töötab praegu üheksa inimest.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus