Eile avati Mustvee Gümnaasiumi sööklakompleks

Eile avati pidulikult Mustvee Gümnaasiumi sööklaplokk. Vanast sööklast ja abiruumidest jäid alles vaid seinad, kõik ülejäänu on uus. Nüüdsest saavad Mustvee Gümnaasiumi õpilased taas oma majas lõunat süüa.
Mustvee linnavalitsuse ehitusspetsialisti Olly Orini sõnul läksid söökla üldehitustööd maksma ligi 1,5 miljonit krooni.
Selle raha eest saadi  köögiplokki uued vee-  ja kanalisatsioonitorustikud, elektrijuhtmestik koos valgustusseadmetega, ventilatsioonisüsteemid. Lisaks sellele  tehti üldehitus- ja viimistlustööd.
Renoveerimis-ja remonditöid tegi AS Tevo. Töö kvaliteeti kiitis söökla avamisel viibinud Jõgevamaa Tervisekaitsetalituse juhataja Andrei Smirnov.
Lisaks söögisaalile ja köögile sai  kool ka uued  abiruumid, nagu WC ja riietusruum, puhke- ja  hoiuruumid.
Uued on ka köögis kasutatavad suurköögiseadmed ja mööbel alates põrandariiulitest ja laudadest-toolidest, lõpetades uute ja kvaliteetsete masinatega, nagu kartulikoorimis- ja nõudepesumasin. Kaasaegne nõudepesumasin vajab pesemiseks aega vaid 1-3 minutit, lisaks 20 sekundit loputusaega.
Kartulikoorimismasin on roostevaba ja universaalsüsteemiga. Uued on ka mitme kasutusotstarbega katel ja kombiahi. Need köögiseadmed võimaldavad teha igaks söögivahetunniks uue toidu.
Köögiseadmed läksid maksma kokku 569 000 krooni, köögi sisustuse tarnijaks oli AS  Dieta.
Lisaks sööklaplokile  remonditakse veel aula ja selle abiruumid, vahetatakse  osa koridoriaknaid. On paigaldatud vana eeskuju järgi valmistatud koolihoone peauks  ning rekonstrueeritud kogu koolihoone küttesüsteem, nende tööde maksumuseks on ligi 3 miljonit krooni.
Raha kooli põhjalikuks remondiks saadakse EASi kaudu Euroopa Liidu struktuurfondidest, millele lisandub Mustvee linna omaosalus.
Praegu on tööd pooleli veel aulas ja selle abiruumides, täielikult peavad tööd olema lõpetatud 25. novembriks.
Aulas säilib vana ja hinnaline

Aulat remontides jäetakse alles vana väga ilus kassettlagi. Valgustama hakkavad saali lühtrid ja seinavalgustid. Põrand kaetakse 1930. aastate stiilis täispuidust parketiga. Seinad ja laed värvitakse mahedates toonides, nagu need varemgi olid.
Aulale tegi sisekujundusprojekti tuntud Tartu disainer Andres Kull. “On asju, mis vajavad säilitamist ja hoidmist,” põhjendas Olly Orin vanade elementide hoidmist ja kaitsmist.
Orini sõnul on palju töid Mustvee kooli aulas ja selle abiruumides veel tegemata, aga tähtajaks peaks kõik korras olema.   
“Söökla on väga suur, ilus ja praktiline,” ei hoidnud Mustvee Gümnaasiumi direktor Luule Nõmm heade sõnade pealt kokku. “Juba kolmapäevast saavad lapsed oma majas süüa. nad selleks Väga hea meel on selle üle, et Mustvee Vene Gümnaasiumi kokad  suhtusid meie olukorda väga mõistvalt ning I-IV klassi õpilased said seal söömas käia,” ütles Luule Nõmm.
Viimastel päevadel enne söökla avamist aitasid ka abituriendid tööle viimast lihvi anda, et ruumid õpilaste ja külaliste vastuvõtuks täiesti korras ja puhtad oleksid.
Luule Nõmme sõnul  muretseti isegi uued lauanõud, sest vanad olid ajast ja arust. Söögisaali saadi sisustus tänu Poola suursaatkonnale ja Mustvee sõpruslinnale Bieczile, mille eest tuleb tasuda sümboolne summa.

Poola suursaatkond kinkis mööblit

Kooli remondimees värvis ära ka sööklasse viiva koridori, et kui üks asi juba ilus ja korras on, siis ka selle juurde kuuluv võimalikult täiuslik oleks.
“Poola suursaatkonna kaudu saime kingituseks klassitäie mööblit: kooliõpilaste pingid ja lauad, samuti õpetajalaua. Mööbli klassi saime kingitusena ja tasuta,” rääkis kooli direktor, kes lisas, et mööbli sai endale seitsmes klass, kes on seda ka väga hoolikalt hoidnud.
Nõmm rõõmustas, et 1977. aastal ehitatud koolihoones vahetati välja kõik aknad. Samuti on tal väga hea meel, et amortiseerunud küttetorustik koos radiaatoritega on renoveeritud ning et juba köetakse, on majas mõnusalt soe.
“Kõik õpilased ja õpetajad on väga tublid olnud. Just äsja tähistasime õpetajate päeva ja maja 177. sünnipäeva piduliku trepiaktusega ? aulat me praegu kasutada ei saa. Aktusel  tänasin kõiki õpilasi ja õpetajaid, et nad on hästi vastu pidanud, kuigi mürinat ja liikumist on majas palju olnud,” ütles Luule Nõmm.


 EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus