Eestiski on tõelisi staare!

Algatuseks pean lahti seletama, mida täpselt staari all silmas pean. Minu arvates ei ole iga kuulus inimene sugugi mitte staar. Staar on tuntud inimene, keda inimesed austavad, jumaldavad, usuvad, kuulavad ja kes oskab ja julgeb seda kõike ära kasutada.

Inimesed kuuletuvad kohe

Laulja Robbie Williams on üle maailma kuulus. Tema kohta kasutatakse väljendit ?STAAR?. Hiljuti nägin televisiooni vahendusel üht tema kontserti, mida oli vaatama kogunenud väga suur hulk inimesi. Kui Williams lavale tuli ning publikut tervitas, oli publiku reaktsioon vapustav: plaksutati, hõisati? Mehele meeldis see väga ning ta soovis, et kõik inimesed tõstaksid oma käed üles. Publik täitis tema palve otsekohe.

Hiljem, kui kontsert oli kestnud juba päris pikka aega, tahtis laulja rahvale midagi väga tähtsat teatada, aga talle ei meeldinud, et rahvas iga tema sõna peale huilgab ja aplodeerib. Ta palus neil end kuulata. Ja uskuge või ärge uskuge, aga hetk hiljem valitses kontserdipaigas täielik vaikus? See oli vapustav vaatepilt!

Oleksin tahtnud ise laval olla ja sama suurt võimu tunnetada?

27. aprillil Põltsamaal Terminaatori antud tubakavastase kontserdi näitel julgen Robbie Williamsiga võrrelda meie enda Jaagup Kreemi. Kohe seletan, miks.

Publik täitis laulja soovid

Kui ansambel lavale tuli ja kontsert algas, publik plaksutas ja kiljus. Ega see väga palju eelpool kirjeldatud kontserdile alla jäänud. Rahvas oli täiesti hullunud- peaaegu terve kontserdi vältel jooksis mu peast läbi mõte, et äkki jään kurdiks, sest tõesti ? kõrvadel oli lausa valus.

Ja ma ei liialda. Eriti katastroofiline oli olukord minu jaoks siis, kui Jaagup palus publikul näidata, kuidas Põltsamaal pidutsetakse? Välkkiirelt sulgesin kõrvad. Pean mainima, et kuigi seisin kõlarile väga lähedal (rõhutan sõna ?väga?), ei pannud ma sealt tulevat võimsat häält eriti tähelegi ? tüdrukute kisa summutas selle täielikult.

Kui Robbie Williamsi, ühe STAARI kontserdil reageeris publik peaaegu samamoodi, kas siis tõesti meie enda Jaagup on ka staar? Tahaks loota, kuid miski pole veel kindel. Väite tõestus jätkub.

Kuulajad-vaatajad täitsid absoluutselt iga Jassi soovi. Kui ta hõikas: ?Hüpake!?, siis täpselt nii saalitäis inimesi tegigi; kui ta küsis: ?Kus on teie käed?? Siis tõstis sama rahvahulk oma käed.

Räägin ka teisest äärmusest- kui Jaagupile publiku liigne agarus veidi vastukarva oli. Jaagup rääkis, tüdrukud kiljusid iga tema lause peale, kuid see segas tal korralikult rääkimast ja ta palus rahval kuss jääda. Ta ütles kiirelt ?Shsh?? ning sellest täiesti piisas. Saali saabus hiirvaikus?

Publik oli täielikult Jaagupi kontrolli all. Tal oli publiku üle võimu ja ta oskas seda imehästi ära kasutada. Robbie Williamsiga oli ju samuti, Järelikult ? mul on au teile teatada, et Eestis siiski on staare. Jaagup Kreem on tõeline STAAR! M.o.t.t.

KETLIN TURJAKAS
Põltsamaa Ühisgümnaasiumi Xa klass

blog comments powered by Disqus