Eestimaa talimängud löövad rekordi

Reedel Põlvas avatavad Eestimaa XI talimängud toovad starti üle kahe tuhande spordiharrastaja. Kolm päeva kestvatel finaalvõistlustel osaleb 76 valda ja 28 linna kõigist Eesti viieteistkümnest maakonnast.


Suusavõistlusteks on registreerunud 715 sportlast, mis on kindlasti omamoodi rekord. Korvpalli 82 võistkonnast pääsesid Põlvasse finaalmängudele 24 meeskonda ja 12 naiskonda. Lauatennise, male ja kabe võitjad selgitatakse antud alade 24 parima võistkonna seast. Jalgpallis teeb kaasa 15 poiste- ja 11 tüdrukutevõistkonda ning suusaorienteerumises osaleb üle 150 võistleja.
Talimängude näol on tegu Eestimaa Spordiliidu Jõud talvise spordi tippsündmusega, mis korraldatakse iga nelja aasta järel. Esimesed maatalimängud toimusid 1965. aastal Võrus. Talimängude üldkokkuvõttes selgitatakse parimad maakonnad, vallad ja linnad kahes grupis vastavalt elanike arvule.
Mängud jõuavad lõpule pühapäeval, 1. märtsil Mammaste Tervisespordikeskuses toimuva Maahärra matkaga. Eelregistreerimise põhjal teeb finaalvõistlustel kaasa 1845 sportlast, koos matkal osalejate arvuga ületatakse kindlasti kahe tuhande piir. Neli aastat tagasi samuti Põlvas toimunud talimängude finaalvõistlustel tegi kaasa 1446 võistlejat ja 314 matkajat.
Eestimaa XI talimängude peakorraldaja on Eestimaa Spordiliit Jõud koos Põlva linna, Põlva valla ja Põlva Maakonna Spordiliiduga.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus