Eesti vanim jalgpalliturniir on jätkuvalt populaarne

Eelmisel laupäeval peeti Jõgeva aleviku staadionil juba neljakümnes Felix Adrati nimeline jalgpalliturniir, mis on teadaolevalt pikima traditsiooniga jalgpalliturniir Eestis. Tänavu osales turniiril kolm harrastajate võistkonda ning neli liigamängijatest koosnevat võistkonda.

 

Sel korral jaotati seitse võistkonda kahte alagruppi. Esimeses alagrupis mängisid omavahel võistkonnad, kes osalevad ka Eesti meistrivõistlustel liigamängudes ning teises olid  harrastajate võistkonnad. Liigamängijate alagrupis kaitses nelja võistkonna seas tiitlit SK Noorus 96.

Harrastajate alagrupis võttis osa spetsiaalselt turniiri jaoks kokku pandud võistkond Õ-Sang, kus teiste hulgas mängisid korraldajad Toomas Klaarman, Rainer Võsaste, vennad Eduard ja Ivo Lehtmets, Jõgeva linnapea Mihkel Kübar ja Eesti läbi aegade üks edukamaid jalgpallikoondislasi Martin Reim. 

Kodumeeskond pidi leppima teise kohaga

Liigamängijate alagrupis ei suutnud kodupubliku kurvastuseks Jõgeva SK Noorus 96 esikohta võita. Sel korral napsas turniirivõidu liitmeeskond Metricus KjaH. Noorus sai auväärse teise koha. Jõgeva meeskonna parimaks tunnistati Mairo Tikerberi, kes proovis pool hooaega jalga ka Eesti meistriliigas FC Kuressaare rivistuses. Liigamängijate alagrupi madalamatel astmetel olid SK Tääksi ja Martin Reimi jalgpallikooli poisid.

Põnevamaks kujunesid vastasseisud harrastajate alagrupis. Eriti loodeti head etteastet ning esikohta võistkonnalt Õ-Sang, kuhu kuulusid kohalikud prominendid ja vabariigis tuntud mängumehed. Kaitseliinis olid raudvaraks korraldajad Toomas Klaarman ning Rainer Võsaste. Paremat kaitsemängija kohta täitis Jõgeva linnapea Mihkel Kübar. Keskväljal näitasid klassi vennad Eduard ja Ivo Lehtmets, kellest viimane on Martin Reimi jalgpallikoolis treener. 

Noorim mängija oli 9-aastane

Platsil oli ka Martin Reim isiklikult, kes näitas, et kiiruse ja teravuse saab edukalt kompenseerida kogemustepagasi ja hea tehnikaga. Nii mõnigi kord pettis Reim noored ja temast kiiremad vastased osavalt triblamise ja täpsete söötudega ära. Võistkonna Õ-sang koosseisus mängis ka turniiri noorim pallur, Ivo Lehtmetsa üheksa-aastane poeg Gregor Lehtmets. Reim ja Gregor Lehtmets valiti ka meeskonna parimateks mängijateks.

Kuigi võistkond Õ-sang andis kõikides mängudes hea lahingu, pidid nad alagrupis leppima madalaima poodiumikohaga. Samas suutis võistkond olla osavaim penaltite võistlusel. Siiski tunnistasid enamik võistlusel osalejaid, et tulid Adrati turniirile ennekõike osalemise, mitte võitmise pärast. “See ei tähenda muidugi, et tulime siia mütsiga lööma. Kui juba palliplatsile minek, siis tuleb panna ikka täiega. Vahet pole, kas on Eesti meistrivõistlused või harrastajate jalgpalliturniir,” kõlasid mängijate muljed kohtumiste vahepeal. Võidukarikad said pea kohale tõsta võistkonnad Metricus KjaH ning SAK Tartu-Kuremaa. 

TULEMUSED

Grupp A                                   Parim mängija                                   

1. Metricus KjaH                        Alar Alve

2. SK Noorus 96                        Mairo Tikerberi

3. SK Tääksi                             Ralf Raagna

4. Martin Reimi JK                     Karl-Erik Lõhmus 

Grupp B

1. SAK Tartu-Kuremaa   Tanel Tammet

2. JK Raudne     Rusikas            Anar Saarela

3. Õ-Sang                                 Martin Reim

                                                Gregor Lehtmets 

Penaltivõistluse võitja: Õ-Sang

Parim väravavaht: Kristo Päko (SAK Tartu-Kuremaa)

Resultatiivseim mängija: Ott-Erik Kalmus (JK Raudne Rusikas) 

Felix Adrat ja temanimeline mälestusturniir

Mitmekülgne spordimees Felix Adrat (1922-1974) moodustas Jõgeva ümbruses tugevad jalgpalli- ja jäähokimeeskonnad. Ta oli Jõgeva aleviku staadioni looja. Esimene temanimeline mälestusturniir peeti 1974. aasta sügisel.

Adrati turniir on Eesti jalgpalliajaloo kõige pikema traditsiooniga turniir, mida tänavu peeti juba neljakümnendat korda. Läbi aegade on turniiril osalenud 180 võistkonda ja ligikaudu 2000 mängijat, nende hulgas Eesti tipp-poliitikud ja tuntud sportlased, osa on võtnud ka korrakaitsjate võistkond ning Adrati enda õpilased.

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus