Eesti vajab ühtset alkoholipoliitikat

Seda küsimust arutati üsna tuliselt ka koalitsiooniläbirääkimistel, kus jõuti kokkuleppele, et kokkuleppele ei jõuta.

Et ühiskonna jaoks on aga tegemist olulise küsimusega, siis on möödapääsmatu, et see nüüd ikkagi valitsuskabineti ees seisab. Eesti avalikkuse jaoks on küsimus lihtne: kas valitsus võtab midagi konkreetset ette alkoholi liigtarbimise pidurdamiseks või mitte.

Rahva ootused on teinud võimalikuks mitmetes omavalitsustes langetatud populistlikud otsused, mistõttu öö mõiste kõigub Eesti erinevates piirkondades kella kaheksa ja kahe vahel.

See annab uut hoogu alkoholiturismile, mis on ohtlik mitte ainult alkoholisõpradele, vaid ka nende teele jäävatele kaaskodanikele.

Võime loomulikult pikalt vaielda, kui paljud omavalitsused on ühel või teisel viisil öist alkoholimüüki piiranud. Sotsiaalministeerium väidab, et neid on kaheksa, majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, et 38.

Otsustada tuleb valitsusel sellele vaatamata. Läinud laupäeval võttis Isamaa ja Res Publica volikogu üksmeelselt vastu otsuse toetada Juhan Partsi ettepanekut. IRL seisab selles küsimuses ühemõtteliselt oma ministri selja taga ning loodab, et nii nagu varemgi, jõuab valitsuskabinet ka nüüd tõsise ja asjaliku arutelu järel konsensuslikule otsusele.

MART LAAR,
Isamaa ja Res Publica Liidu esimees

blog comments powered by Disqus