Eesti sajandaks sünnipäevaks kingiti esimene õunapuu Jõgeva laseaiale Karikakar

Neljapäeval istutasid riigikogu liige Aivar Kokk ning Isamaa ja Res Publica Liidu Jõgevamaa piirkonna seeniorite kogu esindajad koos laste ja õpetajatega õunapuu Jõgeva lasteaia Karikakar õuele. See on esimene sajast õunapuust, mis kingitakse Eesti Vabariigi sajanda aastapäeva puhul Jõgevamaa lasteaedadele, lastekodudele ja paljulapselistele peredele. Isamaa ja Res Publica Liidu Jõgevamaa piirkonna seenioride kogu üks eestvedajaid Anneli Musta märkis, et lasteaiale Karikakar toodi kingituseks puu, mis on vanast heast suveõunasordist `Valge Klaar´.


Riigikogu maaelukomisjoni esimees Aivar Kokk, kelle hobiks ka aiandus, rääkis lastele, mida tuleb silmas pidada õunapuu istutamisel.

“Loodetavasti tugevdab õunapuu ka laste armastust kodupaiga ja Eesti vastu,” märkis Aivar Kokk.

“Rõõmustame õunapuu üle südamest. Loodetavasti valmivad puul mõne aasta pärast esimesed õunad. Samuti pakub puu silmailu,” ütles Karikakra direktor Mare Suviste.

Raha õunapuude kinkimiseks kogutakse Aivar Koka algatusel tegutsevas heategevuslikus Oma mehe pannkoogikohvikus, mis järgmine kord on avatud Mustvee linnapäevadel.

 JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus