Eesti saalihokikoondis pürib MM-i finaalturniirile

Praegu käib Slovakkias saalihoki maailmameistrivõistluste kvalifikatsiooni teise grupi turniir, kus lisaks Eestile püüavad veel viis rahvuskoondist saada kahe parema hulka ning pääsu detsembris peetavale finaalturniirile.

Kvalifikatsiooniturniiril mängivad Eestiga samas alagrupis veel Itaalia, Holland, Serbia, Slovakkia ja Sloveenia. Kusjuures Eestil on alagrupiga vedanud, sest maailma edetabelis ollakse selles seltskonnas konkurentsitult kõige kõrgemal kohal. Saalihoki rahvusvahelise föderatsiooni kodulehel tutvustatakse Eesti koondist, kui hea kooslusega meeskonda, mis koosneb erinevate riikide saalihoki kõrgliigas mängijatest.

Ainult kaheksa Eesti koondise mängijat mängivad Eesti klubides, ülejäänud mängivad Soome ja Rootsi meistriliigade klubides. Jõgeva SK Tähe rivistusest on koondises kaitsja Alari Pagi ning esimest aastat ka ründaja Mario Paulus. Endistest Tähe kasvandikest astub koondise rivis üles ka kahekordne Soome meister Rein Kivi.

Eesti lähimaks konkurendiks kvalifikatsiooniturniiri alagrupis on tabeliseisu põhjal Itaalia, keda eestlased teisipäevases avakohtumises juba üsna korralikult nahutasid. Eesti võitis Itaaliat lausa 12:1. Enim väravaid viskas kaitsja Kristian Talme, kes valiti ka selle kohtumise Eesti koondise parimaks mängijaks. Kuna kohtumine kulges algusest peale eestlaste dikteerimisel, siis otsustas treener Jari-Petri Anttila, et annab mänguaega kõigile kolmele viisikule. Eile peetud kohtumises Hollandiga otsustas peatreener põhiviisikule üldse puhkust anda ning mängus osalesid teine ja kolmas koosseis. Sellest hoolimata suudeti vastased pihuks ja põrmuks teha, nimelt võitis Eesti Hollandit seisuga 14:1 ning Eesti poolt oli kohtumise parim Rein Kivi.

Möödunud MM-i finaalturniiril, mis peeti 2010. aasta detsembris Helsingis, saavutas Eesti koondis oma läbi aegade kõige parema koha. Toonane finaalturniir lõpetati seitsmendana. Tänavu püütakse finaalturniiril head tulemust kindlasti korrata ning hea õnne korral ka pürgida kuue parema sekka. Siiski tuleb kõigepealt edukalt läbida kvalifikatsiooniturniir, mis kestab laupäevani.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus