Eesti Raudtee plaanib augusti lõpuks niitmisega lõpetada

Tähelepanelikud Jõgeva inimesed on märganud, et raudtee ümbrus on tänavu niitmata. Selle taga on Eesti Raudtee asutuses olevate maa-alade hoolduseks korraldatud hange, mis aasta alguses vaidlustati. Nii tuli ettevõttel plaanid jooksvalt ümber vaadata.


„Korraldasime niitmistöödeks eraldi hanke ja sõlmisime raamlepingud enam kui kümne ettevõtjaga. Nüüd on nende vahel käimas täiendavad konkursid, mille tulemused selguvad lähiajal ning augusti lõpuks plaanime töövõtjate abiga enamus niitmistöid lõpetada,“ ütles AS Eesti Raudtee kinnisvarahaldur Alar Laurimaa.
Laurimaa lisas, et vaatamata niitmishankele on selleks suveks võetud käsunduslepingute alusel hooldustöödeks tööle täiendavaid inimesi ning suunatud oma teeameti töötajaid niitmistöödele nähtavuse tagamiseks just ülesõitudele ja ülekäikudele. „Täiendavalt oleme arutanud omavalitsustega koostööd ning pakkunud neile võimalust sel aastal ka niitmistöödel osaleda,“ ütles Laurimaa.
Ent Eesti Raudtee vaatab niitmise teemat laiemalt. „Eesti Raudtee lähtub niitmistööde kavandamisel kahest peamisest märksõnast – ohutusest ja keskkonnast. Raudtee ümbrus peab olema jalakäijatele ja sõidukitele ohutu ning teiselt poolt ei tohi meie tegevus põhjendamatult koormata keskkonda. Seega kindlasti peavad olema niidetud ja puhtad fooride ja tõkkepuudeta ülekäigukohad ning korras käiguteed ja parklate ümbrused. Samas neil raudtee üldmaa-aladel, kus aga puudub otsene vajadus niita, võiks pigem loodust hoida ja liigirikkust säilitada,“ sõnas Laurimaa.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus