Eesti rahvakultuurikeskus sai uue logo

Aprillist võttis eesti rahvakultuuri keskus kasutusele uue kodulehe, mis on uuenenud nii disaini, ülesehituse, funktsionaalsuse, värvigamma kui ka sisu poolest. Uuenenud on asutuse sümbolite kasutamine – alates logost ning lõpetades muude visuaalse identiteedi elementidega.


Eesti rahvakultuuri keskuse kommunikatsiooni- ja personalijuht Kaja Mõts märkis, et Eesti keskuse uus logo põhineb rahvapärimuslikul ornamendil – ilmarattal. Selle kodarad sümboliseerivad kaheksat ilmakaart ning nende keskpunkt rahvapärandi üksikute osade kohtumist.
Nii kohtuvad rahvakultuuri keskuses meie pärandi osad – kunst, käsitöö, rahvatants, muusika, näitekunst, luule, tavad, toidukultuur. Logo stiliseering põhineb omakorda tikandil ja see väljendab ehedust, isetegemist, erilisust ning teatavat korrapäratust, olulisi väärtusi, mis rahvakultuuri loovad ja edasi kannavad.
Võrreldes eelmise kodulehega on uuel lehel enam tähelepanu pööratud lihtsusele ja info leitavusele. Lisandunud on vaegnägijate vaade.
Koos kodulehe ja sümboolika uuenemisega muutus keskuse nimi. „Alates 6. aprillist kannab asutus nime Eesti Rahvakultuuri Keskus,” ütles Jõgevamaa rahvakultuurispetsialist Pille Tutt.
Uus veebileht vajab harjumist ja sissetöötamist. Iga päev lisandub sellele täiendusi ja tehakse parandusi. Rahvakultuuri keskuse töötajad vabandavad võimalike ebamugavuste pärast ja on kõikide täpsustuste puhul tänulikud.
Eesti rahvakultuuri keskus, mis möödunud aastal kolis Viljandisse, on kultuuriministeeriumi allasutus.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus