Eesti Raadio teeb Torino olümpiamängudelt 110 tundi ülekandeid

Torino Olümpiaraadio alustab Vikerraadios igal hommikul (v.a 24. veebruar) kell 10.05 ja olümpiaprogramm kestab vastavalt päevale kas kella 16 või 17-ni. Seitsme tunni sisse mahuvad otseülekanded kõikidelt murdmaasuusatamise, laskesuusatamise ja kahevõistluse distantsidelt. Lisaks teeb Olümpiaraadio ülekandeid ka suusahüpete ja mäesuusatamise võistlustelt ning olulisematest hokilahingutest. Kokku on olümpiaprogrammi kestvus 110 tundi.

Eesti Raadio saadab taliolümpiamängudele neljaliikmelise meeskonna – Tiit Karuks, Erik Lillo, Tarmo Tiisler ja Hanno Tomberg. Erik Lillo ja Tarmo Tiisler elavad murdmaasuusatamise võistluspaiga läheduses ja nende õlule jääb peamiselt otseülekannete tegemine. Tiit Karuks ja Hanno Tomberg panevad olümpiaprogrammi kokku Torino olümpiastuudios ja koostavad Olümpiapäevikuid, mida saab kuulata iga päev kell 12.45, 15.45 ja olümpiapäeva kokkuvõttev saade kell 17.05-17.20.

Olümpiaraadio meelelahutusliku osa moodustavad Itaalia köögi- ja veininurk ning ajaloonurk, kus Humanitaarinstituudi õppejõud Daniele Monticelli tutvustab Itaalia ajaloo säravamaid isikuid. Olümpiaraadio esimeses tunnis toimub ka kuulajate vahel auhinnamäng, millele on auhinnad välja pannud Eesti Olümpiakomitee toetajad.

Tallinnast juhivad Olümpiaraadio päeva toimetajad Riina Eentalu, Hillar Nahkmann ja Vallo Kelmsaar. Helioperaatoritena aitavad neid Annika Elemets, Anne Reinberg ja Virve Pulver.

Raadio 2 kajastab otselülitustena Eesti sportlaste medalisõite ning valitud Olümpiapäevikuid kell 12.45 ja 17.05. Raadio 4 eetris on venekeelsed olümpiapäevikud kell 12.15, 17.10 ja 22.10. Olümpiasaateid toimetavad Andrian Tsheremenin, Andrei Titov ja Jevgeni Levõh.

Kõik Olümpiaraadio materjalid on järelkuulatavad ka Eesti Raadio internetileheküljel www.er.ee ja Postimees OnlineŽi olümpialeheküljel.

blog comments powered by Disqus