Eesti Pandipakend suunas Jõgevamaalt taaskasutusse üle 6 miljoni pakendi

Eesti Pandipakend kogus kokku ja suunas taaskasutusse eelmisel aastal üle 266 miljoni ühekordse kasutusega pandimärgiga joogipakendit. Hoolimata pandeemiast tingitud piirangutest ja ära jäänud suurüritustest ületab eelmise aasta rekordiline tagastus kõiki varasemaid aastaid.
Jõgeva maakonnast suunati taaskasutusse 6,1 miljonit pakendit. Kui 2019. aastal suunas EPP taaskasutusse 250 miljonit pandipakendit, siis eelmisel aastal kasvas see number 6,3% ehk 266,6 miljoni pakendini. Jõgevamaalt suunati eelmisel aastal taaskasutusse 6,1 miljonit pandipakendit, mis on 700 tuhande võrra rohkem kui aasta varem. Maakonna ühe elaniku kohta tagastati keskmiselt 216 pakendit.
Kõige aktiivsemalt tagastasid pandimärgiga pakendeid Hiiumaa ja Lääne-Virumaa elanikud – vastavalt 240 ja 239 pakendit maakonna elaniku kohta. Koguseliselt oli suurim tagastus Harjumaal, kust EPP suunas taaskasutusse 119,4 miljonit pakendit ehk 45% kõikidest Eestis kokku kogutud pandipakenditest.
„Kuigi eelmisel aastal jäid ära mitmed suurüritused, Eestit külastas drastiliselt vähem turiste ja mõned toitlustusasutused olid sunnitud tegevuse lausa peatama, suurenes taaskasutusse suunatud pakendite hulk 16 miljoni võrra. Väikse, kuid olulise panuse andsid koolilapsed, kes kogusid keskkonnakampaania #ärarääma raames kokku
31 000 pakendit, mis muidu oleksid oma elukaare prügikastis lõpetanud. On selge, et Eesti elanike keskkonnateadlikkus on veelgi kasvanud ning taaskasutusele pööratakse aina enam tähelepanu,“ ütles Eesti Pandipakendi juht Kaupo Karba.
VOOREMAA

blog comments powered by Disqus