Eesti Õpilasesinduste Liit ja Sotsiaalministeerium kutsuvad noori üles mõtlema HIV ja AIDSi kriitilisele olukorrale

1. detsembri, rahvusvahelisel AIDSi vastu võitlemise päeva puhul kutsume kõiki Eesti noori mõtlema HIV ja AIDSi järjest suurenevale levikule.

Eesti on HIV-nakatumise osas Euroopas esimesel kohal. See on esikoht, mille üle me ei tohi ega või uhked olla.

HIV ei ole täna enam ühe Eesti osa või ühe kindla inimgrupi, vaid kogu Eesti mure. Kui 2000. aastal moodustasid süstivad narkomaanid nakatunutest 90 protsenti, siis 2006. aastal oli see protsent 50. Järelikult ei ole viirusekandjateks ainult elu hammasrataste vahele jäänud ja niigi riskigruppi kuuluvad isikud, vaid ka täiesti tavalised inimesed meie kõrvalt, kes on teinud ühe ja ühtaegu ka saatusliku eksimuse.

Üha rohkem tehakse Eestis ennetustööd, kuid enamikule noortest jääb see probleem ikkagi kaugeks. Tegelikult puudutab HIV Eesti noori kõige otsesemalt. Tervelt 84 protsenti HIV-nakatunutest jäävad vanuserühma 15-29 aastat ning kooliskäimise eas on neist 30 protsenti. Eesti riik on väike ning siin ei ela väga palju inimesi. Seepärast on väga oluline mõista, et HIV ei ole probleem, mis võib puudutada kuskil mujal kedagi teist, aga kindlasti mitte mind. Me peame oskama hoolida endast ja oma sõpradest. Kõige paremat ennetustööd saavad teha noored ise ? mõtleme, enne kui tegutseme!

Eesti Õpilasesinduste Liit ja Sotsiaalministeerium kutsuvad üles kõiki noori kandma 1. detsembril punast solidaarsuslinti (Red Ribbon), mis sümboliseerib ühtsust võitluses HIV ja AIDSiga.

MARET MARIPUU,
sotsiaalminister
ROBERT LANG,
Eesti Õpilasesinduste Liidu juhatuse aseesimees

blog comments powered by Disqus