Eesti noorte saalihokikoondis jõudis MM-ile

Möödunud nädalal Madridis toimunud saalihoki U19 vanuseklassi MM-valikturniiril alistas Eesti koondis kõik alagrupivastased ning pääses järgmise aasta mais Rootsis peetavate MM-võistluste B-divisjoni turniirile. Otsustavas kohtumises alistas Eesti Hispaania 11:10 (4:4, 3:4, 4:2).

Avakohtumises alistas kõrgeima asetusega Eesti MM-võistlustel debüteerinud Ukraina koondise 29:3, seejärel Belgia 8:4 ning Suurbritannia 25:3. Otsustav kohtumine samuti kolm mängu võitnud Hispaania koondisega oli väga tasavägine. Avaperioodil juhtis Eesti 4:1, kuid hispaanlased suutsid kolmandiku lõpuks seisu viigistada ning teisel kolmandikul ka juba kahe väravaga ette minna. Otsustaval kolmandikul suutsid 7:9 taha jäänud eestlased Tanel Kasenurme ja Ermo Jõgi väravatest küll 10:9 juhtima minna, kuid kuus minutit enne kohtumises lõppu hispaanlased taas viigistasid. Matši lõpp kuulus siiski külalistele, Kasenurm viis Eesti 57. minutil taas juhtima ning edu hoiti lõpuni.

Kevadel selles vanuseklassis nii Eesti meistri- kui ka karikavõistlustel esikoha saanud Jõgeva SK Tähe meeskonnast mängisid Madridis Kevin Tamm, Mathias Einamann, Andreas Õun, Aleksander Andrejev, Erik Vadi, Tarvo Kivisilla ja Ken Pähn, koondise peatreener oli Marko Saksing.