Eesti noorte murdmaakarika võitis klubidest SK Contra ja põhikoolidest Pala

Spordiklubisid oli väljas 23 ehk siis umbes kolmandik Eesti Kergejõustikuliidu liikmesklubidest. Contra järel sai teise koha Rakvere KJK Vike ja kolmanda Tartu SS Kalev. Contra esikoht on seda hinnatavam, et seekord ei võistelnud meie neidude esinumber Helena Laumets ning Viljar Vallimäe esindas tänavu teist klubi (tuleval aastal võistleb noormees taas Contra värvides).

Maakondadest võitis Valgamaa, teise koha saanud Jõgevamaale järgnesid Lääne-Virumaa, Ida-Virumaa, Viljandimaa ja Harjumaa. Põhikoolidest oli kaks meie maakonna kooli esikolmikus: esimene oli Pala Põhikool ning kolmas Vaimastvere.

Individuaalselt tuli Jõgevamaale kaks esikohakarikat: Viljar Vallimäe (Palamuse G) võitis MJ 5000 m jooksu ja Allar Lamp (Pala PK) PB 1000 m jooksu. Allarile oli see magus võit, sest ta alistas nüüd Reimo Oja, kellele tänavu suvel oli kahel olulisel jõuproovil (TV 10 Olümpiastarti 1000 m ja Eesti B-klassi MV 800 m) pidanud alla vanduma.

PB 2000m jooksus oli Eno Vahtra teine ja Ago Vahtra neljas (mõlemad Palamuse G). TB 1500m distantsil saavutas Liis Emajõe (PÜG) kolmanda koha. Meie teisi paremaid: Kadi Kukk (JÜG) NJ 3000m 4. koht; Pille Poolak (Palamuse G) NJ 3000m 6. koht; Cätlin Põldsaar (Tabivere G) TC 500m 6. koht; Priit Sisask (Vaimastvere PK) PB 1000m 6. koht; Ants Erik Assmann (PÜG) PB 1000m 8. koht; Taavi Emajõe (PÜG) PA 3000 m 8. koht.

HENDRIK LINDEPUU

blog comments powered by Disqus