Eesti naiste jalgpallikoondis alistas Läti ja kaotas napilt Põhja-Iirimaale

MM-valikmängudeks valmistuv Eesti naiste rahvuskoondis pidas märtsi alguses käesoleva aasta esimesed maavõistlused. 1. märtsil alistati kodus Läti 8:2, 3. ja 5. märtsil kaotati võõrsil Põhja-Iirimaale võrdse tulemusega 0:1. Kõigis kohtumistes oli kogu mängu väljakul põltsamaalane Riin Emajõe.

1. märtsil Eesti Jalgpalli Liidu jalgpallihallis peetud kohtumises oli eestlannadest kolme väravaga resultatiivseim Signy Aarna. Kaks väravat lõi Katrin Loo, ühe lisasid Liivi Sõrmus ja Karina Kesvatera ning ühe omaväravaga aitasid põhjanaabreid ka lätlannad. Rahvuskoondise peatreener Keith Boanas ütles jalgpall.ee’le, et ainsana valmistas talle mängus pettumust asjaolu, et eestlannad lasksid endale lüüa kaks väravat.

Möödunud esmaspäeval mängisid eestlannad Belfastis Põhja-Iirimaa koondisega. Mängu ainsa värava lõi kodunaiskond 86. minutil, kui täpne oli Sarah Venney. Ka kaks päeva hiljem Bangoris peetud korduskohtumises õnnestus kodunaiskonnal lüüa üks värav, seekord 68. minutil, autoriks Aimee Mackin. Peatreener Keith Boanas jäi koondise esitustega võõrsil samuti väga rahule.

Kaitsemängija Riin Emajõe on Eesti rahvuskoondise koosseisus osalenud nüüdseks viieteistkümnel kohtumisel. Põltsamaalastest on Eesti naiste koondise eest mänginud ka Riinu õde, hetkel USAs õppiv Liis Emajõe, kes on 29-kordne internatsionaal, ning Adaverest pärit Grete-Lilijane Küppas, kes on kaasa teinud kuues mängus.

2015. aasta MM-võistluste valikturniiri jätkab Eesti naiste rahvuskoondis 26. aprillil, kui võõrsil ollakse vastamisi Tšehhimaaga. 8. mail on koduväljakul vastaseks Hispaania naiskond. Eelmise aasta sügisel kaotati Itaaliale 1:5 ja Hispaaniale 0:6 ning võideti Makedooniat 2:0.