Eesti Maatoit on leidnud kindla koha kaardil

Ruve ?anki sõnul kutsub Põllumajandus-Kaubanduskoja poolt korraldatav maatoitude hindamise ja tunnustamise võistlus tootearendusega tegelema, pakkudes selle kaudu nii maainimestele, linlastele kui ka turistidele uut ja huvitavat ning väärtustades sellega eesti toitu.

Asekantsler selgitas, et juba teist aastat sisaldab MTÜ Eesti Maaturismi kataloog ?Eestimaa Reisijuht? toidukaarti. ?Sel aastal on kataloogi lisandunud pildid toitudest, mida pakutakse kaardil märgistatud toidukohtades. Põllumajandusministeerium avaldab lootust, et projekti käigus välja mõeldud toidud leiavad oma koha ka kavandatavas Läänemere toidutee projektis,? lisas ?ank.

?On tänuväärne, et nii Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda kui ka MTÜ Eesti Maaturism on panustanud maatoidu edendamisse,? ütles ?ank.

Tunnustatud Eesti Maatoidu projekti algatas Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda 2005. aastal toidukvaliteedi programmi raames. Projekti väljatöötamise tingis vajadus tutvustada maaelu ja maaettevõtlust omapäraste ja maitsvate toitude abil, tõstes esile väikeettevõtetes valmistatavaid tooteid.

Huvi maatoidu vastu tunnevad ka Eestit külastavad turistid. Möödunud aasta lõpus FoodFest 2006 raames toimunud Äripäeva konverentsil avalikustatud uuringust selgus, et kaks kolmandikku Eestit külastavatest turistidest soovib kindlasti maitsta meie rahvustoite.

Põllumajandusministeerium

blog comments powered by Disqus