Eesti lipu aastapäevapeol pandi kasvama Palamuse puukooli tammed.

Palamuse puukoolist tellis lipu aastapäevapidustusteks kolm tammeistikut EELK Otepää Maarja kogudus.

President Arnold Rüütel, peaminister Juhan Parts ja Eesti Üliõpilaste Seltsi esindajad istutasid tammed Otepää kiriku parki. Isutamisel oli abiks ka Jaak Rillo.

?Oleme hakanud puukoolis kasvatama ka hariliku tamme istikuid, mida ongi mitmesugustel tseremooniatel kombeks istutada. Kui tulevikus Otepääle asja on, lähen ka ise vaatama, kuidas tammed kasvama on läinud,? lubas puukooli peremees.

Jaak Rillo sõnul vajavad tammeistikud järjepidevat kastmist ja ka toestamist.

Eesti Üliõpilaste Seltsi sini-must-valge lipp pühitseti 1884. aasta 4. juunil Otepää kirikus. Lipul on oma seos ka Põltsamaaga. Selles linnas töötanud kirja- ja muusikamehe, Eesti Üliõpilaste Seltsi vilistlase Karl August Hermanni abikaasa Paula Hermann oli üks neist, kes sama aasta mais lipu valmis õmbles. Otepääl pühitsetud esimest sini-must-valget lippu varjati aastatel 1943-1991 Vaimastvere lähedal Kõola külas Läänemardi talus elumaja korstna vundamendi all.

Rahvuslipuks kujunes sini-must valge lipp 1905. aasta revolutsiooni ajal, 1918. aasta 21. novembril kuulutas Eesti Vabariigi Ajutine valitsus selle riigilipuks.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus