Eesti koondis tuli saalihokis B-divisjoni maailmameistriks

Reedeõhtuses poolfinaalis alistas Eesti saalihokikoondis Hollandi 12:4.

B-divisjoni finaalmängus  võitis Eesti aga Ungarit 13:3.  Eestlased tegid vastase väravale kokku 34 lööki, ungarlased 29.  5 väravat lõi Jõgeva Tähe kasvandik Rein Kivi.  ?Eesti võidu põhjuseks oli hea kehaline treening. Ungarlased mängisid neile omase temperamendiga ja mitte just halvasti, kuid jäid füüsilistelt võimetelt meile siiski alla,”  rääkis Rein Kivi, kes mängijate resultatiivsust kajastavas tabelis 4 kohal.

“Oleme sageli võidurõõmu tundnud, kuid pärast kohtumist Ungariga oli meeleolu lausa suurepärane,” lausus ründemängija Marko Saksing, kes  mängus samuti värava lõi.

Ka Eesti koondise peatreener Jari Petri Anttila hindas  kohtumist Ungariga suurepäraseks mänguks.

Võiduga tänavuste meistrivõistluste B- divisjonis tõusis Eesti saalihokikoondis 2008. aastal Prahas toimuvateks maailmameistrivõistlusteks  A-divisjoni kümne parema meeskonna hulka.

Eesti Koondise edust saalihoki maailmameistrivõistlustel on saanud positiivse laengu sportlaste lähedased ja sajad fännid.

?Elasin mängudele igati kaasa. Vaatasin tulemusi internetist ja poistega oli ka telefoniühendus. Päev, mil võideti Ungarit 13:3, on minu elu üks õnnelikumaid,”  tunnistas Rein ja Raul Kivi ema Elli Kivi.

?See kõik on super. Eesti saalihokikoondise ja Jõgeva Tähe esindusmeeskonna tänavused unistused on täitunud. Maailmameistrivõistluste mängudes Stockholmis kasutati väga õiget strateegiat ja taktikat. Tasub märkida, et Eesti koondis suutis tulla B-divisjoni võitjaks eestimaiste sportlaste jõupingutusega, mis näitab, et välisriikide sportlaste kaasamine rahvuskoondisesse pole vajalik. Selles suhtes võiks eeskuju võtta ka teised spordialad, eriti korvpall,” arvas saalihoki toetaja spordiveteran Priit Saksing.

Üldkokkuvõttes tuli tänavuseks saalihoki maailmameistriks Rootsi, kes nüüdseks on maailmameistri tiitli võitnud juba kuus korda.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus