Eesti koondis sai juunioride MM-il 12. koha

Läinud nädalal Rootsis Helsingborgis peetud U19 vanuseklassi saalihoki MM-võistlustel sai peatreener Marko Saksingu juhendatud Eesti koondis 12. koha. Alagrupiturniiril Saksamaa järel teise koha saanud eestlased kaotasid B-divisjoni kohamängudes napilt Taanile ja Ungarile. Jõgeva SK Tähe/Olivia noormängijatest kuulusid koondisse Kevin Tamm, Mathias Einamann, Aleksander Andrejev, Andreas Õun, Meigo Soolepp, Lauri-Robert Indus ja Erik Vadi.

Võitja otsustas mäng Saksamaaga

Kahe aasta eest Saksamaal toimunud eelmisel juunioride MM-il 11. kohaga lõpetanud Eesti koondise vastasteks tänavuse MM-i B-divisjoni alagrupiturniiril olid toona 10. koha saanud Saksamaa ning vastavalt 14. ja 16. kohaga lõpetanud Austraalia ja Jaapan. Eeldatavalt nõrgemad meeskonnad eestlastele väga suuri probleeme ei valmistanudki: kolmapäeval alistati Austraalia 8:3 (0:0, 3:0, 5:3) ning reedel Jaapan 15:2 (3:0, 4:1, 8:1). Mängus austraallaste vastu viskas Tanel Kasenurm kolm ja Tarvo Kivisilla kaks värvavat, jõgevalastest viskas ühe värava Aleksander Andrejev, söödupunkti sai kirja Mathias Einamann. Mängus jaapanlastega, kus nelja tabamusega oli parim Johannes Jürisson, teenisid resultatiivsuspunkte pea kõik jõgevalased – ühe tabamuse said kirja Andreas Õun, Aleksander Andrejev, Lauri-Robert Indus ja Erik Vadi, söödupunkte jagus ka Meigo Soolepa kontole.

Alagrupi võitja otsustas neljapäevane mäng Saksamaaga. Veel teise kolmandiku lõpus juhtisid sakslased vaid 4:3, kuid viimase 20 minutiga suutsid nad visata viis vastuseta jäänud väravat ning võita 9:3 (4:2, 0:1, 5:0).

Laupäevases B-divisjoni poolfinaalis mängisid eestlased teises alagrupis esikoha saanud Taaniga ning kaotasid lisaajal 7:8 (4:1, 0:4, 3:2, 0:1). Mäng algas Eestile hästi: Kivisilla ja Kasenurme väravate järel juhiti 4:1. Seejärel saatis aga edu taanlasi ning 32 sekundit enne normaalaja lõppu juhtisid nad 7:5. Väravavahi asendamine kuuenda väljakumängijaga tõi aga Eestile edu: 31 sekundit enne lõpusireeni viskas Ken Pähn eestlaste kuuenda värava ning 21 sekundit hiljem viigistas ta seisu. Lisaaeg tõi rõõmu siiski taanlastele, 65. minutil viskas võiduvärava Mikkel Skov Nielsen.

Treeneri hinnangul olid poisid tublid

Ka järgnenud kohamängus ungarlastega tuli Eesti koondisel tunnistada vastaste nappi paremust, Ungari võitis 8:7 (4:3, 3:4, 1:0). Jõgevalastest sai taas väravarõõmu tunda Aleksander Andrejev, söödupunkti teenis Erik Vadi.

“Poisid olid tublid,” lausus Marko Saksing MM-i kokku võttes. “Eesti koondise jaoks oli suureks kaotuseks see, et MM-ile ei saanud tulla Soomes mängiv Ville Villenthal, sinna läks kindlasti B-divisjoni finaalikoht. Hispaanias toimunud valikturniiril oli tal suur roll kanda, nüüd ei leidnudki me talle asendajat. Saksamaa vastu mängisime teise kolmandiku väga hästi, aga lõpus läks mäng käest ära. Taaniga mängides saime lõpus küll viigi kätte, aga lisaajal ei olnud enam õnne. Pärast sellist kaotust püüdsime küll treeneritega poisse viimaseks mänguks motiveerida, aga eks nad olid ikka väga löödud…”

U19 koondis mängis sel hooajal mängupraktika kogumiseks ka Eesti meistrivõistlustel. Ei võidetud küll ühtegi mängu, kuid mitmes kohtumises osutati suuremate kogemustega vastastele tugevat vastupanu. Marko Saksingu sõnul tuli meistrivõistlustel mängimine meeskonnale kindlasti kasuks. “Ainuke miinus oli see, et me ei saanud ühtegi mängu mängida täpselt selle koosseisuga, mis nüüd platsil oli, kuna kohtumistes oma klubidega ei saanud mängijad koondist esindada,” lausus treener.

MM-i A-divisjonis toimus võimuvahetus. 2013. aastal maailmameistriks tulnud rootslased kaotasid poolfinaalis Šveitsile ning pronksimängus Tšehhimaale ja jäid neljandaks. Maailmameistri tiitli võitis Soome, kes alistas finaalis Šveitsi 13:3.