Eesti koondis pani end MM-il raskesse olukorda

Eesti sai saalihoki MM-il ootuspäraselt avakohtumises jagu Singapurist, kuid Slovakkia vastu jäädi hätta. Selles kohtumises suutis Eesti end kaotusseisust välja rebida, kuid lasi lõpusekundeil ikkagi vastastel võidu võtta.

Esmaspäeval peetud kohtumises Singapuri vastu sai Eesti meeskond vastasest kergelt jagu. Kohtumine lõppes eestlaste 13:2 võiduga. Üle platsi meheks osutus selles kohtumises asendusmehena koondisse arvatud Kaspar Kallion, kes viskas mängus neli väravat. Singapuri võitmine oli enne kohtumise algust juba tõsiasi, sest see võistkond on eestlastest ikka tunduvalt kehvemal tasemel. Kuigi mängu lõppskoor 13:2 tundub olevat väga suur ja kindel võit, siis šveitslased suutsid teisipäeval Singapuri võita lausa skooriga 35:0.

Teisel kolmandikul mängiti viiki

Pärast suureskoorilist võitu Singapuri üle oli eestlaste vastaseks Slovakkia meeskond, keda võideti  kevadisel valikturniiril 6:4.

Seekordse kohtumise avavärav sündis juba viiendal sekundil, mil slovakk Peter Sobich pärast avavilet osavalt palliga hoo üles võttis ja individuaalse meisterlikkusega avavärava viskas. Innustust saanud slovakid jätkasid kohtumise domineerimist ning eestlaste mäng oli harjumatult hambutu. Üheksandal minutil määrati Eesti kaitsjale Roman Passile kepi tõstmise eest kaheminutiline karistus. Arvulise ülekaalu kasutasid slovakid kohe ära ning tegid seisuks 2:0. Avakolmandiku lõpuminutitel tegid eestlased mitu väga järjest. Eesti koondise kapten Henrik Talme andis ebatäpse söödu, kuid sellest veel slovakid väravat ei realiseerinud. Siiski kasutasid vastased eestlaste peataoleku ära ning viskasid kaks minutit enne puhkama minekut seisuks 3:0.

Teine kolmandik algas eestlastele särtsakamalt. Väravasse paigutati Marek Õige asemel Jarkko Saastamoinen. Rünnaku ülesvõtmine oli kohtumise esimese poolega võrreldes palju kiirem ja täpsem. Eestlased said palli Slovakkide värava taga mitu korda kõigutada ning ka mitmeid kordi peale lüüa. Eestlaste esimese värava realiseeris Jonas Thomsson Henrik Talme söödust. Teise värava viskas eestlaste kapten Talme ja seisu viigistas Oskar Salm, kellele andis hea söödu Patrik Markus.

Edu lasti käest viimasel minutil

Viimasel kolmandikul ründasid mõlemad võistkonnad võrdselt ning neljanda väravani jõudsid eestlased kaks minutit enne kohtumise lõppu, mil Patrik Markus realiseeris Henrik Talme söödu. Siiski ei suutnud eestlased eduseisu paar minutit hoida ning vaid nelikümmend sekundit enne lõppu viskasid slovakid viigivärava. Viimastel sekunditel püüdsid eestlased küll kõigest hingest uuesti juhtima minna, kuid slovakkide kaitse pidas ning kohtumine jäigi viiki.

Selline seis jättis eestlastele alles küll alagrupist edasi pääsemise võimaluse, kuid seda on nüüd oluliselt keerulisem saavutada. Alagrupi viimane kohtumine Eesti ja Šveitsi vahel algas eile õhtul kell 20.30 ning selleks ajaks oli leht juba trükikojas. Kui viimased alagrupikohtumised läheksid ootuspäraselt ehk Slovakkia võidaks Singapuri ja Eesti kaotaks Šveitsile, siis säilib Eestil edasipääsuvõimalus vaid juhul, kui Slovakkia ei võida Singapuri suuremalt kui viieteistkümne väravaga.