Eesti juubelile pühendatud õunapuude istutamine jätkub

Riigikogu liige Aivar Kokk ning Isamaa ja Res Publica Liidu Jõgeva piirkonna seeniorid istutasid Eesti Vabariigi sajanda aastapäeva kingitustena õunapuid Siimusti lastekodu Metsatareke, Siimusti lasteaia ja mitmete Jõgeva valla perede aedadesse.

Õunapuud sortidest `Valge klaar`, `Martsipan`, `Krügeri tuviõun` ja `Kasper` pandi kasvama Siimusti lastekodu Metatareke peremaja Silvi lähedal asuvale alale. Jõukohaselt osalesid istutamisel väiksemad lapsed, kes ka suvekuudel lastekodus. “Suveõunu on hea süüa. Suuremad lapsed saavad puude eest hoolitseda, neid kasta, nende ümbert rohida ja ehk ka oksi lõigata. Õunapuu sümboliseerib kodutunnet ja lastekodu on meil elavate laste kodu,” ütles Metsatarekese direktor Imbi Ivask.

Siimusti lasteaias aitasid õunapuud `Valge klaar` istutada lapsed. “Rääkisime, mida teha, et õunapuu jõudsalt kasvaks ja ilusaid vilju kannaks. Aednik Maive Tõkke tõi Kuremaa hobusetallist puule sõnnikut. Meeleolu lõi laulumine muusikaõpetaja Eha Niglase akordionimängu saatel,” märkis lasteaia direktor Kaja Reiman.

“Hingekosutav oli koos väärikas eas erakonnakaaslastega istutada õunapuid lastekodu Metsatareke ja Siimusti lastekodu õuele. Nende asutustega seovad mind pikaajalised koostöösuhted. Rõõm oli tõdeda, et mõlemas asutuses oli puude istutamine põhjalikult ette valmistatud,” ütles Aivar Kokk.

Jõgeva valla pered, kelle koduaeda õunapuud kasvama panime, aitasid leida Leina Kreek ja Ülle Aduson Jõgeva vallavalitsusest. Pered, kes soovivad kingituseks õunapuud, võivad endast ka ise teada anda,” lisas ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus