Eesti esimesel mäejooksul osales 115 spordisõpra

11. kilomeetri pikkusel distantsil oli naistest parim Eret Aun ajaga 55.47, meestest Elar Vulla ajaga 39.22.

6,5 kilomeetrise distantsi läbis naistest kõige kiiremini koolitüdruk Egle Elen Ervin ajaga 33.08, meestest Klen Krünberg ajaga 26.24.

6,5 kilomeetri pikkusel käimisrajal aega ei mõõdetud.

Kõige arvukamalt, 43, oli neid, kes läbisid distantsi käies. 11- kilomeetrise jooksuraja läbis 31 ja 6,5 kilomeetrise raja 41 jooksusõpra. Osalejaid oli kõige arvukamalt Lääne-Virumaalt ja Tallinnast, aga ka mujalt Eestist, neist mõned ka Jõgevamaalt. Osales ka väliskülaline Panayiotis Giannikos Kreekast.

Emumäe jooks toimus esmakordselt, teadaolevalt oli see üldse esimene ümber mäe jooks Eestis.

Ürituse korraldasid Viljar Moorits ja Elen Mitt, kes elavad küll Tallinnas, kuid on pärit Emumäe lähedalt Lääne-Virumaalt.

Parimad said karika, kõigi osavõtjate vahel loositi välja auhindu, millest kõige väärtuslikum oli digitaalfotoaparaat.

“Käisime koos Viljariga ümber Emumäe jooksmas, siis tekkis mõte, et miks me seda ainult kahekesi teeme, korraldaks jooksu kõigile huvilistele,” rääkis Margit Mitt. Tema sõnul korraldatakse kõikvõimalikke jookse ümber järvede, sama edukalt aga võib joosta ka ümber mäe.

Korraldajad jäid osavõtuga rahule, kuid ootavad järgmisel aastal Emumäele veelgi rohkem jooksusõpru. Elen Miti sõnul oli tore, et raja läbis ka palju kepikäijad, järelikult on see spordiala populaarne ka maapiirkonnas.

Samuti oli Margit Mitil hea meel, et Rakke vallavalitsus, kelle territooriumil jooks toimus, ettevõtmisest igati huvitatud oli ning seda nii positiivse suhtumisega kui ka rahaliselt toetas.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus