Eesti erakonnad unustavad liikmeid nimekirjadesse

Küsimusele, kas erakonnale teadaolevalt on nende nimekirjas ikka veel mõni endine liige, kes on enda teada juba lahkunud ja isegi mõnda teise erakonda astunud, vastasid nii Rahvaliidu, Keskerakonna kui IRLi esindajad Vooremaale ebatavaliselt üksmeelselt, et nende teada selliseid isikuid ei ole ja et inimese erakonnast väljaarvamiseks piisab tema isiklikust avaldusest.

            Reformierakonna Jõgeva- ja Tartumaa arendusjuhi Terje Trei sõnul oli aga vähemalt tänavu kevadel, kui tema viimati erakonna nimekirju üle kontrollis, Reformierakonna Jõgevamaa piirkonnas 9 inimesel probleeme topeltliikmelisusega. Mõni neist oli Trei sõnul lahkunud eelmisest erakonnast juba paar aastat tagasi, esitades sealjuures lahkumisavalduse koguni tähitud kirjaga.

            ?Tänasel päeval on minule teada kaks inimest, kes peavad kohtu kaudu oma kuuluvust ja mittekuuluvust tõestama,? kinnitas Trei. Need on Priit Viitak, kes juba kaks aastat maadelnud Rahvaliiduga, ja Agu Nuut, keda Keskerakond oma ridades kinni hoidis.

            “Ma pole sinna mitte kunagi astunud,? kinnitas Kairit Tuka Vooremaale. Tänase seisuga on Keskerakond Kairit Tuka oma liikmete hulgast küll välja arvanud ja isegi kahel korral: 01.01.2006 ja 06.06. 2007. Ilusad numbrid, aga kumbagi Kairit omaks ei võta. Tema teab ainult seda, et astus juba 2005. aastal, olles enda meelest vaba kodanik, omast vabast tahtest Reformierakonda. Kuigi Kairit Tuka 2006. aasta alguses erakonna registrist maha arvati, on Keskerakond oma 2007. aasta alguses esitatud nimekirjas ta uuesti oma liikmena esitanud.

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus