Eesti avastamata aarded on jõudnud kolme parema valimiseni

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) turismiarenduskeskuse konkursile “Eesti avastamata aarded” põnevate, kuid seni vähem tuntud turismisihtkohtade leidmiseks laekus kokku 18 algatust. Konkurss on seotud Euroopa Komisjoni projektiga “European Tourist Destinations of Excellence” (EDEN) ning seda korraldatakse Eestis esimest korda.

EASi turismiarenduskeskuse poolt moodustatud spetsialistide komisjon valis laekunud turismiobjektide seast välja kuus huvitavamat, mis vastasid ka kõigile konkursi tingimustele. Valitud kuut kohta külastab alates 21. aprillist eelvalikukomisjon, kes selgitab välja kolm parimat sihtkohta.

Võistlusest osavõtmise soovid näitavad, et Eestil on pakkuda huvitavaid ja ainulaadseid elamusi. Kui uute turismisihtkohtade arendajad suudavad oma objekte tutvustada laiemale üldsusele, siis suureneb nende vastu huvi ka nn vanadest Euroopa riikidest.

Euroopas suurt tunnustust võitnud konkursi kaudu saab Eesti end tutvustada kui atraktiivne ja mitmekülgne reisisiht.

Eelvalikukomisjoni konkursile esitatud objektidega tutvumise ajakava:

22. aprilli hommikupoolikul külastatakse Avinurme valda

22. aprilli pärastlõunal tutvutakse SA Lõuna Eesti Turism poolt konkursile esitatud Via Hanseaticaga seotud toodetega.

23. aprillil tutvutakse kahe finaali pääsenud projektiga Põlvamaalt

24. aprillil külastatakse Viljandit

25. aprillil minnakse Saaremaale Mustjala valda

Eelvalikukomisjoni poolt välja valitud kolme atraktiivsema turismisihtkoha esindajad kutsutakse oma projekti esitlema Tallinna rahvusvahelise žürii ette aprilli lõpus. Konkursi võitjat esitletakse oktoobri lõpus 7. Euroopa turismifoorumil Prantsusmaal koos teiste edukate Euroopa sihtkohtadega.

Konkursi “Eesti avastamata aarded” eelvalikukomisjoni kuulub 8 liiget: turismiasjatundjad TÜ Pärnu Kolledžist, Eesti suurimast reisikorraldusfirmast Estravel, MTÜst Eesti Maaturism, EASi turismiarenduskeskusest, samuti loodusturismi asjatundja ning välisnõustaja Saksamaalt.

Konkursil said osaleda regionaalsed turismiühendused, kohalikul tasandil turismi arendavad valitsusvälised organisatsioonid, omavalitsusüksused ja maakonnavalitsused. Osalev organisatsioon peab omama võimalusi projekti juhtimiseks ja läbiviimiseks, samuti otseselt vastutama algatuse ettevalmistamise ja haldamise eest, mitte toimima vahendajana.

“European Tourist Destinations of Excellence” (EDEN) on 2006. a Euroopa Komisjoni poolt algatatud projekt liikmesriikide turismipotentsiaali paremaks kasutamiseks. Mullu osales konkursil 10 riiki, tänavu juba 18 riiki, nende seas ka Eesti.

Marje Braunbrück, 

EASi turismiarenduskeskuse direktori asetäitja

blog comments powered by Disqus