Eesti Aasta Kaitseliitlaseks kuulutati põltsamaalane Enno Ottis

Laupäeval kuulutati Pärnus Endla teatris toimunud pidulikul tseremoonial Aasta Kaitseliitlaseks 2017 Jõgeva maleva liige ja Põltsamaa üksikkompanii pealik Enno Ottis.


Enno Ottis kuulub Kaitseliitu 1994. aastast. Aastast 2012 juhib ta Põltsamaa üksikkompaniid. Mullu osales ta selle kompanii kõigis tegevustes.

“Tunnustus, mille ma sain, on  suur pluss kogu meie üksikkompaniile. Meil on väga hea ja koostöövalmis kompanii,” ütles Enno Ottis. “Tänases Eestis teeb Kaitseliidu tugevaks väga hea varustus ja relvastus ning meil on piisavalt võimekaid ja oma tööle pühendunud instruktoreid.

Noorte huvi Kaitseliidu tegevuse ja sellega ühinemise vastu sõltub suuresti selgitustööst,” lisas ta.

Ottis juhatab ise Põltsamaa ühisgümnaasiumi laskurringi, milles osalejaid on tulnud Kaitseliidu noorliikmeks ja osa saab astuda juba ka tegevliikmeks.

“Käesolev aasta, mil Eest Vabariik saab saja-aastaseks, on sündmuserohke ka Kaitseliidu Põltsamaa üksikkompaniile: osaleme sildade jooksul, kohvikute päeval, mitmete ürituste keskmes on naiskodukaitsjad, noorkotkad ja kodutütred.”

Elukutselt on Enno Ottis turvatöötaja. Lisaks sellele on ta kogenud abipolitseinik.

“Usun, et Eestimaa on üsna turvaline, sellele aitab kaasa politseinike, piirivalvurite, turvatöötajate jne, väga hea väljaõpe,” arvas Enno Ottis.

Tervislikel põhjustel ei saanud ta Aasta Kaitseliitlase ja Aasta Naiskodukaitsja (selle tiitli pälvis Mare Kirr Saaremaa ringkonnast) väljakuulutamisel osaleda. Ta loodab peatselt paraneda.

“Oma valla aateliselt meelestatud ja tegusa mehe tunnustamise üle on põhjust rõõmustada. Nii on ka Põltsamaa Ettevõtjate liidu liikmed käinud Kirna õppekeskuses laskmisõppustel, mida on läbi viinud Enno Ottis,” ütles Põltsamaa vallavolikogu esimees Andres Vään, kes on ka Põltsamaa Ettevõtjate Liidu president.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus