Eeri Vahtra sai suusavahetusega sõidus 41. koha

<p style=”TEXT-ALIGN: justify; MARGIN: 0cm 0cm 0pt” class=”MsoNormal”>

Oslo lähedal Holmenkollenis peetavatel suusatamise maailmameistrivõistlustel startis meeste 15 + 15 kilomeetri suusavahetusega sõidus ka Luualt pärit 23-aastane Eeri Vahtra. Ala võitnud norralasele Petter Northugile kaotas Eeri 3 minuti ja 33 sekundiga ning pälvis 66 lõpetanu hulgas 41. koha.

Suusavahetusega sõit peeti möödunud pühapäeval. Kui raskel rajal sõidetud klassikaetapi lõpetas Eeri veel 37. kohal püsides, siis vabatehnikaetapi jooksul tuli tal veel neli meest endast mööda lasta. Parima eestlasena sai Karel Tammjärv 38. koha.

Pärast võistlust Eesti Televisioonile antud intervjuus ütles Eeri Vahtra oma tulemuse kohta, et see pole ei kõige hullem ega kõige parem. Klassikarada oli tema sõnul seekord väga raske, vabatehnikaetapil ei lubanud tal end aga sajaprotsendiliselt realiseerida ülakehasse löönud krambid.

Eesti meestekoondise peatreener Mati Alaver jäi Tammjärve ja Vahtra esitusega MMi suusavahetusega sõidus siiski enam-vähem rahule. Kolmas sel alal finišisse jõudnud eestlane Aivar Rehemaa sai 57. koha, Kaspar Kokk aga katkestas.