Eeri Vahtra ? Eesti suusatamise tulevikulootus

Eelmisel nädalal 20. sünnipäeva tähistanud Eeri Vahtrat, Oti Spordiklubi liiget, peetakse Eesti üheks suuremaks suusalootuseks. Paari aasta eest kirjutas Vooremaas nii murdmaasuusakoondise treener Kalmer Tramm. Mati Alavergi on ühes SLÕhtulehele antud intervjuus soovitanud kõigil meeles pidada kolme noorsuusataja nime, üks neist on Eeri Vahtra.

Suusaareenilt võime leida Eeri nime aastast 2006, mil ta osales Haanjas toimunud Skandinaavia karikasarjas, kus saavutas 22. koha. Aasta hiljem oli eelkõige Palamuse valla rahvale teada, et oma poiss osaleb Otepää MK-etapil. Toona lõpetas noormees 55. kohaga. Paar nädalat hiljem ütles ta: “See oli mu hooaja halvim tulemus.?

Tänavuse hooaja tulemused on paljutõotavad. Detsembris Vuokattis peetud Skandinaavia karikasarja etappidel võitis Eeri U20 vanuseklassis 15 kilomeetrit vabastiilis, klassikalises stiilis jäi ta viiendaks. 2007 aastal toimunud juunioride maailmameistrivõistlustel jäi suusalootuse laeks 29. koht suusavahetusega sõidus.

Eeri teeb trenni, tal on suur töötahe. Mõtleminegi on positiivne. “Noormehe funktsionaalne pagas on muljetavaldav, sest Eeri vanuses polnud Eesti tänastel suusakoondisel selliseid näitajaid,? sõnas Kalmer Tramm Vooremaale.

Eerilt oodatakse palju. Mati Alaver ootab noormehelt 2008 aasta juunioride maailmameistrivõistlustel esikümne kohta, tõdedes, et suusapoisil on kiirust ja vastupidavust.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus